תמונה בטעם רע: פקחי עיריית ירושלים הגיעו היום (שלישי) למזרח העיר כדי לבצע הריסות של כמה מבנים בשכונת עיסאוויה במזרח ירושלים. בין ההריסות: חמש מיכליות וקונטיינרים, ביתן בן חדר אחד, שתי דלתות ומתחם מרעה של כבשים, שנבנה על פי הטענה שנמסרה לתושבים באופן בלתי חוקי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהלך ההריסות תועד באופן רציף, ולאחריו שני פקחים מטעם העירייה החליטו להצטלם על רקע ההריסות בתמונת "סלפי" - אל מול עיניהם של התושבים בשכונה.

"הסלפי של פקחי העירייה על רקע דיר כבשים שזה עתה החריבו הוא ביטוי מדויק ליחס לו זוכים תושבי עיסאוויה", אמר ל"החדשות" אביב טטרסקי, חוקר בעמותת "עיר עמים". עוד טען טטרסקי: "ההודעות המתרברבות של ראש העירייה שמנפנף בפעילות ענישה אלו כשירות לתושבי מזרח ירושלים מבטאות את אותה תערובת של התנשאות והתאכזרות".

האירוע התרחש במהלך מבצע של העירייה לשמירת הסדר בשכונה. לדברי העירייה, במהלך המבצע הוסרו מכולות אשר הוצבו בשטחים פתוחים ללא היתר, הפריעו לסדר הציבורי, ושימשו בין היתר לפעילות מסחרית בלתי חוקית. כמו כן, פונו מצבורי פסולת גדולים, ובכלל זה פסולת בנייה ומתכת לצד רכבי גרוטאות, שהפריעו לתנועה ולסדר הציבורי. נוסף על כך, פונו מבנים ארעיים שהוצבו בשטחים פתוחים ללא היתר ושימשו לאחסון חיות משק בתנאים סניטריים ירודים, תוך סיכון ממשי לבריאות הציבור.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "לא מדובר בהריסות בתים אלא פעילות אכיפה כנגד עבריינים לטובת התושבים. אין בצילום כל כוונה לפגוע והעירייה תחדד את הנהלים".