"את העוול שנגרם לי אני מתכוון לתקן" (צילום: החדשות)
"את העוול שנגרם לי אני מתכוון לתקן" | צילום: החדשות

בעקבות התחקיר של "עובדה" רמי ברכה עוזב את קרן "פיטנגו": היום (שני) הודיע ברכה על התפטרותו מהקרן. לאחר העדויות שהוצגו בתחקיר נטען כי ברכה הטריד מינית נשים ולאחר מכן הפעיל חברת חקירות נגדן. את החלטתו על הפיטורים הודיע בחשבון הפייסבוק שלו שם כתב: "אני רוצה לצעוק שנעשה לי עוול, אותו אני מתכוון לתקן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לאורך כל הקריירה שלי הערך העליון שניווט אותי היה ערך החברות. השארתי בלבנון רגל ויד תוך שמירה על ערכים אלו", כתב ברכה. הוא הסביר במכתבו כי את ההחלטה על הפיטורים עשה כנגד כל העצות שקיבל ונגד האינטרסים שלו. "בגלל שחברות לפני הכל", הסביר.

לסיום כתב ברכה כי נעשה לו עוול והוא מתכוון לטהר את שמו: "את העוול שנגרם לי אני מתכוון לתקן - שמי ושם משפחתי לא יהיו לרמיסה".

בתחקיר "עובדה" ששודר ביום רביעי האחרון, נטען כי ברכה הפעיל חברת חקירות נגד נשים - שלדבריהן הוטרדו מינית על ידו. עוד עלה כי הוא העביר לחוקרים רשימה של נשים בתעשיית ההיי-טק שהגיעו לפגישת עבודה אתו ולכאורה הוטרדו על ידו במהלכה - ושל עיתונאיות שמפרסמות סיפורים על תקיפות מיניות: הדס שטייף, שרון שפורר וענבל אורפז.

עוד נחשף כי חברת החקירות ניסתה להפעיל דמות פיקטיבית כדי להתחבר אל הנשים ולגלות מה הן טוענות נגדו בפורומים סגורים ברשתות החברתיות. בנוסף ביקש ברכה לאסוף מידע על שחר קמיניץ, יזם שהתבטא בעבר נגד מטרידים בהיי-טק. ברכה הכחיש תחילה ששכר חברת חקירות לסכל את הפרסומים נגדו.