יום שישי הגיע, ריחות הבישולים באוויר, הרצפה מבריקה, נרות השבת נדלקים והשבת נכנסת. שולחן האוכל כבר מסודר, כוס היין מונחת וכולם מגיעים. חוויות השבוע עוברות במילים ובסרטונים ובני המשפחה מנסים להשלים את החסר. בדיוק שנה עברה מאז שהתהפך עולמם של בני משפחת קררו ויום השישי שהיה כה מוכר, רגיל ומאושר, כבר לא מרגיש אותו הדבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו
 
אם המשפחה טובה קררו ז"ל, אחות במרפאת שירותי בריאות כללית בחולון, הוצתה למוות השבוע לפני שנה. הנאשם ברצח, אשר פרג', עשה זאת לטענתו בגלל חיסון שפעת שקררו נתנה לו ולטענתו גרם לו לכאבים.

המטופלים של קררו לאורך השנים כינו אותה "המלאך בלבן". סיפרו שתמיד דאגה לכולם לפני שדאגה לעצמה. מאז הרצח נלחמת נופר, בתה הגדולה, להגביר את המודעות לאלימות נגד צוותים רפואיים. היום היא מקדישה לאמה מכתב שכתבה ליד שולחן השבת.

האחות שהוצתה למוות, טובה קררו ז"ל (צילום: חדשות)
טובה קררו ז"ל | צילום: חדשות

שוב מגיע

"אמא שלי, שוב מגיע יום שישי ועוד אחד ועוד אחד. כבר כמעט שנה כזו של ימי שישי בלעדייך. ימי שישי שכבר לעולם לא יראו או ירגישו אותו הדבר.

"אני נזכרת בימי שישי של לפני שנה וחיוך רחב נמרח על השפתיים ודמעות חונקות את הגרון וממלאות את העיניים. כל שישי היה עבורך חגיגה.  חגיגה על כך שנפגשים בערב כל המשפחה ויושבים לאכול יחד, צוחקים ומדברים. תמיד אמרת שאת לא אוהבת שהבית ריק.

שולחן השישי (צילום: חדשות 2)
שולחן השישי | צילום: חדשות 2

"אני חושבת שהיית שמחה לדעת שאנחנו ממשיכים להיפגש בימי שישי. לאכול ביחד ארוחה משפחתית. אבל זה כבר לא אותו הדבר. כבר אין מוזיקה, כבר אין מי שיצלם את שולחן האוכל וירוץ לשלוח בקבוצה המשפחתית. כבר אין מי שיקום בשבת בבוקר ויגיד 'איזה כיף היה לנו אתמול'.

"יש דברים שכבר לעולם לא יהיו אותו הדבר.  וזה לא בגלל שאני לא רוצה. זה פשוט כי כבר אי אפשר ליהנות מיום שישי בלעדייך". 

שונה מהשאר
 
"גילויי האלימות במערכת הבריאות כלפי אנשי צוות רפואי אינם דבר חדש לצערנו", אומר אראל בוצ'ינסקי, יו"ר ארגון המתמחים "מרשם" שפועלים למיגור מקרי האלימות כלפי צוותים רפואיים, "אבל היה משהו במקרה של רצח האחות טובה קררו ז"ל שהיה שונה מהשאר. הוא הרגיש לי כמו רעידת אדמה. הבטן מתהפכת, הראש מסרב לעכל והעיניים דומעות אצל כל איש צוות רפואי ששומע את זה. אצל כל אדם".
 
בוצ'ינסקי מקווה שהמקרה המזעזע יביא לפחות לשינוי חיובי. "זו קריאת השכמה לכולנו - אחיות, מתמחים, מומחים, סטאז'רים וכל עובדי מערכת הבריאות", אמר. "חיינו אינם הפקר. אם מקרה מזעזע כזה לא מצדיק יציאה לקרב אמיתי על בטחונו של המטפל, אז אני באמת כבר לא יודע מה מצדיק. אנחנו נטלנו על עצמנו מתוך תחושת שליחות ואהבה גדולה את המלאכה הקשה של טיפול בחולים ושמירה על חיי אדם. גם לנו יש זכות להגנה. גם לנו מגיע שישמרו עלינו".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il