הטיפול בילדה באזור הנמל
הטיפול בפעוטה באזור הנמל | צילום: דוברות איחוד הצלה

פעוטה כבת שנתיים נהרגה היום (ראשון) לאחר שנפגעה מרכב חולף בנמל תל אביב. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לה טיפול רפואי בזירה ופינו אותה לבית החולים איכילוב בעיר תוך ביצוע פעולות החייאה, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע והנהג עוכב לחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשעה 12:22 התקבל דיווח במוקד 101 של מגן דוד אדום. "כשהגעתי למקום ראיתי ילדה כבת שנתיים עם חבלת ראש קשה שוכבת על הכביש בסמוך לרכב, כאשר כונני מד"א ורופאה שהזדמנה למקום מעניקים לה טיפול רפואי ראשוני ומבצעים בה פעולות החייאה", תאר חובש רפואת חירום במד"א יצחק בן דוד.

"המשכתי במהירות את הטיפול הרפואי ופינינו אותה במצב אנוש תוך כדי המשך פעולות החייאה לבית החולים איכילוב", הוסיף בן דוד. "שם הרופאים ממשיכים להאבק על חייה".

מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים עולה כי משנת 2008 נהרגו 566 ילדים בישראל עקב תאונות דרכים. בשנת 2017 נהרגו 67 ילדים בתאונות דרכים ומאז תחילת 2018 נהרגו 4 ילדים בתאונות דרכים.

"לצערי השנה רק החלה וכבר 4 ילדים איבדו חייהם בתאונות דרכים", אמרה אורלי סילבינגר, מנכלית הארגון. "במרבית מקרי תאונות ילדים שנפגעו כהולכי רגל, הילד נפגע כאשר הוא לא חצה במעבר חצייה, ואחוז גדול מהילדים נפגע כשלא היו בליווי מבוגר. כשמדובר בילדים צעירים יש להקפיד על השגחה צמודה, ובילדים עד גיל 9 חשוב ליווי מבוגר בעת מעבר כביש".