אחרי הסערה שהתעוררה הבוקר (חמישי) בעקבות הפצת הסרטון המיני, בו ניתן לראות את אנתוני וארן, שחקן בכיר בבית"ר ירושלים מצולם לצד שלושה שחקנים נוספים מבצעים מעשים מגונים באישה עירומה השוכבת ללא תזוזה, ראשי הקבוצה בוחרים לשתוק: בשיחה עם החדשות Online הכחישו מנהל הקבוצה אלי אוחנה ובעליה אלי טביב כי צפו בסרטון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"איזה סרטון, לא ראיתי אף סרטון ולכן לא יכול להתייחס", אמר אוחנה. "כל פעם שמופץ סרטון על פרשה שצצה בתקשורת אני אומר למה לי לא שולחים. אני לא יודע על מה מדובר. אני קורא את הכותרות והבנתי שהתפרסם שם. אני גם לא רוצה שישלחו לי, לא רוצה להיות שותף לדבר עבירה. לא אתייחס עד שאדע במה מדובר".

בעל הקבוצה אלי טביב אמר בשיחה כי "לא ראיתי שום סרטון. לא דיברו איתי. אתה רוצה שאתייחס למשהו שלא ראיתי".

אנתוני וראן, אחד המשתתפים בסרטון (צילום: באדיבות אתר ONE, חדשות)
אנתוני וארן | צילום: באדיבות אתר ONE, חדשות

מאמן בית"ר ירושלים בני בן זקן טען במסיבת עיתונאים לקראת המשחק של קבוצתו נגד מכבי נתניה כי הוא לא נתקל בסרטון ובשל כך הוא לא מתעסק בכך.

מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים מסר הערב: "אנו ניזונים ממידע המפורסם בתקשורת וכרגע, משמתסמן שהנושא הועבר לחקירת משטרה נמתין לתוצאותיה ולא נמהר לקבל כל החלטה לפני כן. מכל מקום, מדובר באירועים שארעו לכאורה לפני שהשחקן היה בכלל שחקן ביתר. לכן תמוה בעינינו מדוע קופצים אותם גורמים על העגלה ומנצלים את האירוע וממהרים לתקוף את המועדון והנהלתו ומייחסים להם עמדות כאלה ואחרות ביחס לאירוע הנטען. למותר לציין כי מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים מגנה כל אירוע מכל מין וסוג שהוא שיש בו משום רמז להטרדה מינית, פגיעה במעמד האישה וכיו"ב".

בסרטון ניתן לראות את ארבעת הגברים מקיפים צעירה עירומה מוטלת בחדר ולא זזה תוך שהם מבצעים בה את זממם וצוחקים ומתבדחים ביניהם. הסרטון הועבר לאגף חקירות במשטרה, שבוחן את המשמעויות שעולות ממנו ובודק האם יש תשתית לפתוח בחקירה.

מההתאחדות לכדורגל נמסר: "ההתאחדות מגנה בכל תוקף את ההתנהגות המיוחסת לשחקן ליגת העל כפי שהיא עולה מהסרטון. אנו מצפים משחקני כדורגל ומכל אדם לשמור על דרך ארץ וכבוד הדדי. לאחר בחינה משפטית הוחלט כי אין בדברים כדי לאפשר העמדה לדין משמעתי במוסדות ההתאחדות".

אנתוני וארן (צילום: Orhyim198)
בהתאחדות בודקים את העניין | צילום: Orhyim198

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה לסרטון ואמרה כי "נדהמתי והזדעזעתי לשמוע על הסרטון החמור. אין מקום להתנהגות בזויה כזו כלפי נשים. אני מוקיעה את ההתנהגות הזו מכל וכל ומצפה שכל החברה תוקיע התנהגות חמורה שכזו".

"הנהלת בית"ר ירושלים וההתאחדות לכדורגל אשמות בהטרדה מינית לא פחות מאנתוני וארן", אמרה אוה מדז'יבוז', מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה. "החלטתן שלא להתערב בנושא ולא להעמידו אפילו לדין משמעתי מקוממת ואני עומדת על כך שמשרד התרבות והספורט יכפה על ההתאחדות ועל הקבוצה לא רק לנקוט בכל אמצעי הענישה העומדים לרשותם אלא לפעול בצורה אקטיבית על מנת למנוע מקרים כאלה. אלימות מינית היא פשע פלילי וההסכמה שבשתיקה הופכת את ההתאחדות ואת הקבוצה לשותפות לדבר עבירה".

בהכנת הידיעה השתתף משה נוסבאום