נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט הגיב היום (ראשון) בשיחה עם החדשות Online לדברים הקשים שאמר ראש הממשלה לשעבר בסרטו של גיל ריבה "אולמרט ריאיון ראשון", ששודר אתמול לאחר פרסום ספרו בהוצאת "ידיעות אחרונות". "אולמרט נכשל במשך כל המשמרת שלו ורק אומר שהייתה לו עסקה טובה יותר", טען.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זאת לא הפעם הראשונה וכנראה גם לא האחרונה שראש הממשלה אולמרט מנסה לשכתב את ההיסטוריה", האשים שליט. "הוא טען טענה מופרכת שהייתה לו עסקה טובה יותר בימי כהונתו האחרונים אבל הוא לא נכנע לדרישות החוטפים".

שליט תקף את אולמרט וטען כי נכשל בהפעלת מנופי לחץ על חמאס שיביאו לשחרור בנו. "לצערי אולמרט שוכח להזכיר שבמשך כמעט 3 שנות כהונתו, במשמרת שלו, הוא והמערכת שתחת הנהגתו נכשלו ביצירת מנופי לחץ כלשהם", שיחזר. "מדובר על חבורה של כמה עשרות אנשי חמאס שהחזיקו חייל ישראלי שבוי כמה מאות מטרים מגבול ישראל".

"אולמרט נותן ציונים לחייל" (ארכיון) (צילום: פלאש 90)
"אולמרט נותן ציונים לחייל" (ארכיון) | צילום: פלאש 90

בהמשך דבריו התנער שליט מההאשמות של אולמרט כלפי בנו וטען כי מספר כשלים מערכתיים הובילו לחטיפה. "אולמרט בא חשבון ונותן ציונים לחייל לוחם שצוותו הופתע והותקף על ידי חמאס במנהרת טרור התקפית חודרת שהייתה הראשונה בכלל בעוטף", סיפר. "הכל כתוצאה משרשרת מחדלים בלתי מוסברים של המערכת כפי שפורטו במסקנות ועדת איילנד שהוא עצמו מינה".

"איך אולמרט היה נוהג במקום גלעד?"

"אף פעם לא אמרנו שגלעד גיבור או לא גיבור", המשיך נועם שליט בדבריו. "אבל בוא נסתכל על האירוע - איך היה נוהג אולמרט במקום גלעד כאשר הטנק שלו מותקף ממנהרת טרור התקפית מאחור? אולמרט נכשל במשך כל המשמרת שלו ורק אומר שהייתה לו עסקה טובה יותר, מה שלא נכון".

שליט סיפר כי העסקה שבוצעה התאפשרה רק אחרי שחמאס ויתר על כמה מהדרישות הבסיסיות שלו. "היסטורית הוא פשוט מנסה לשכתב את ההיסטוריה עם טענות מופרכות", חזר שליט על טענותיו. "הוא בוחר לבוא לתת ציונים לחייל שנקלע לסיטואציה בלתי אפשרית כאשר הצוות הותקף".

שליט ורה"מ ביום השחרור (צילום: דו"צ)
שליט ורה"מ ביום השחרור | צילום: דו"צ

במהלך הריאיון הקריא גיל ריבה קטעים מספרו של אולמרט בהם הוא מתייחס לחטיפתו של שליט. "גלעד שליט חי ושניים מחבריו לטנק קבורים באדמה", נכתב בספר. "הוא צפה בטלוויזיה, במשחקי המונדיאל. גלעד שליט הוא אינו גיבור ואינו דוגמא - לא ללחימה, לא לגילוי אומץ לב, לא להקרבה".