"לא יכול לדמיין צבא בלי נשים" (צילום: דובר צהל)
"לא יכול לדמיין צבא בלי נשים" | צילום: דובר צהל

יום האישה הבינלאומי בצה"ל: 150 קצינות ולוחמות התכנסו הערב (רביעי) בבסיס הקריה שבתל אביב שם התקיים כנס מיוחד לציון יום האישה בסימן 70 שנה למדינת ישראל ולצה"ל. באירוע לקח חלק הרמטכ"ל גדי איזנקוט שאמר: "אני לא יכול לדמיין צבא בלי נשים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את האירוע המרגש הובילו הרמטכ"ל איזנקוט, ראש אכ"א מוטי אלמוז ויועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, תת אלוף שרון ניר. בנוסף, השתתפו בטקס כ-150 קצינות, ביניהן לוחמות בתפקיד מפקדות פלוגה מהחילות השונים ו-11 נשים שלקחו חלק במלחמות ישראל בתקופת קום המדינה.

כנס יום האישה הבינלאומי בצה"ל (צילום: דובר צהל)
כנס יום האישה הבינלאומי בצה"ל | צילום: דובר צהל

הרמטכ"ל סיפר כי בפתח שנת ה-70 למדינה, כוחה הצבאי והכלכלי של ישראל חזק מאוד ואף משתפר וציין את חשיבות שילוב הנשים בצה"ל. "כשמדברים על שילוב נשים השאלה שצריכה להישאל היא מי המתאים ביותר לתפקיד - ללא קשר למגדר", אמר. "אני לא יכול לדמיין צבא בלי נשים - זה הופך אותו לחזק יותר, וחכם יותר".

מטרת הכנס הייתה לציין את פועלה של הלוחמת העברייה, ולחזק את שילוב הנשים בצה"ל. בפתיחת הכנס העבירה ההיסטוריונית פרופ' לילך רוזנברג פרידמן לחיילות הרצאה בנושא דמותן של הלוחמות העבריות. פרידמן גם הסבירה על הקשיים והתגובות שקיבלו הלוחמות מהסביבה באותה התקופה לעומת האווירה היום בנוגע לשילוב הנשים בתפקידי לחימה.