חשד לפיגוע דריסה בשומרון: שני צעירים נהרגו ושניים נוספים נפצעו באורח קשה ובינוני באירוע דריסה היום (שישי) בכביש 585 ממבוא דותן לכיוון חרמש. מתגבר החשד כי מדובר בפיגוע, ומתחקור ראשוני עולה כי הרכב הפלסטיני האיץ וסטה לכיוון קבוצת הישראלים שעמדו במקום ופגע בהם. הפצועים טופלו על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א וגורמי רפואה צבאיים, ופונו באמצעות מסוק מד"א לבית החולים בילינסון בפתח תקווה. הדורס נמלט מהזירה, נתפס על ידי כוחות הביטחון והועבר לתחקור. הנסיבות עדיין לא ברורות.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנהג, תושב השומרון, מוכר לכוחות הביטחון ואף ריצה בעבר עונש מאסר לאחר שהורשע בעבירות פח"ע. הוא אותר על ידי כוחות הביטחון, תוחקר ופונה לבית החולים הלל יפה. העובדה שהוא מוכר לגורמי הביטחון מחזקת את החשד לפיגוע. כמו כן, עד ראיה לאירוע טען כי הרכב האיץ את המהירות שלו לפני שהוא פגע באותה קבוצה של ישראלים. בחמאס בירכו על האירוע ואמרו: "הפיגוע מגיע בדיוק 100 ימים לאחר ההחלטה של טראמפ, זו ההוכחה שעמנו ממשיך באינתיפאדה בירושלים".

זירת הפיגוע (צילום: מד"א)
זירת האירוע | צילום: מד"א

מבית החולים בילינסון נמסר עדכון על מצבם של הפצועים שפונו לחדר הטראומה בבית החולים. פצוע אחד במצב קשה עם פגיעת ראש כשהוא מורדם מונשם, והפצוע שני במצב בינוני.

זירת האירוע - 4 פצועים קשה (צילום: מד"א)
זירת האירוע - 4 פצועים קשה | צילום: מד"א

"כשהגענו למקום ראינו את ארבעת הפצועים שוכבים על הכביש", שיחזרו הפרמדיקים של מד"א איתי טילנגר ואסף תפוחי לפני שנקבע מותם של שני הצעירים. "יחד עם כוחות רפואה של הצבא ביצענו בדיקות ראשוניות, שניים מהפצועים שנפגעו באורח אנוש היו מחוסרי הכרה וטופלו בשטח. שני פצועים נוספים שנפגעו באורח בינוני עד קשה וסבלו מחבלות בראש ובגפיים קיבלו מאיתנו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים בשטח ופינינו אותם למסוק מד"א שנחת בסמוך. שם, לאחר שהמשכנו לייצב את מצבם, הם פונו לבי"ח בילינסון כשאחד מהפצועים מורדם ומונשם".

צוותי רפואה מטפלים בפצועים (צילום: מד"א)
צוותי רפואה מטפלים בפצועים | צילום: מד"א

"צוותים שלנו בסיוע כוח רפואי של צה"ל ואמבולנס מעניקים טיפול רפואי להולכי רגל שנפגעו", אמר זכי הלר דובר מד"א. "המסוק של מד"א נוחת שם בשטח והפרמדיקים מפנים שני פצועים שמוגדרים במצב בינוני עד קשה עם פציעות רב מערכתיות בכל חלקי הגוף כתוצאה מהפגיעה".

בהכנת הכתבה השתתפו: ניר דבורי, רוני דניאל, משה נוסבאום, אוהד חמו ויואב אבן