משכיר המשרד בחלל הקטן (צילום: בית שוהם בתל אביב)
משכיר המשרד בחלל הקטן | צילום: בית שוהם בתל אביב

גרגורי, קבלן שיפוצים מעפולה, שכר כרבים אחרים משרד בת"א עבור סכום של 1,400 שקלים בחודש. החיסרון - גודל המשרד הוא 3.5 מטר רבוע בלבד. במשרד הקטן אין חלונות וניתן להכניס אליו רק שולחן עבודה קטן ומחשב, אך למרות זאת גרגורי טוען כי עבורו זה מספיק. "חלונות זה למפונקים", הוא צוחק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"יש מספיק אוויר במסדרון חוץ מזה שעם הזיהום אוויר של תל אביב - באמת שעדיף כבר לא לנשום", הוא מוסיף. "איפה הייתם מעדיפים לקבל שירות, בגבעתיים או תל אביב? אם אתה מתחת לגיל 80 כנראה שהיוקרה של תל אביב תעשה לך את זה הרבה יותר".

המשרד הקטן נמצא ב"בית שהם" בתל אביב, שהושכר ליזם אלעד הדר שמסב אותו ל "success center", קניון העסקים הראשון בישראל. "לעתים הגודל באמת לא קובע אלה המיקום", מציין הדר. "הקניון העסקי מאפשר לחברות גדולות וגם לבעלי עסקים קטנים לפתוח שלוחה בתל אביב ובכך לשדרג את מערך הלקוחות שלהם".

גודל המשרד - 3.5 מ"ר (צילום: משרד שוהם בתל אביב)
גודל המשרד - 3.5 מ"ר | צילום: משרד שוהם בתל אביב"בתור קבלן שיפוצים אני הרבה זמן בשטח", מספר גרגורי. "אני לא מתכוון לבלות הרבה זמן במשרד וכשאני נמצא אני צריך פשוט את השולחן עם המחשב שלי, פינה קטנה ושקטה. אבל תהיו בטוחים שהדלת כנראה תהיה פתוחה רוב הזמן".

הקניון העסקי ישתרע על פני 2,500 מ"ר ויכיל עשרות משרדים, כשהקטן שבהם כאמור הוא 3.5 מ"ר. כל בעלי העסקים בקניון ייהנו משירותי משרד, חללי עבודה משותפים, שירותי מחשב, ותחזוקה שיכללו במחיר השכירות.

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il