"אני עובדת במקום עבודה שיש בו הפלות": כך התחילה התקשרות בין מזכירה, העובדה במרפאת נשים, לבין עמותת "הידברות", הפועלת למניעת הפלות. הקלטות חושפות כי המזכירה החלה להעביר באופן קבוע לעמותה פרטים אישיים של נשים העומדות בפני ההליך הרגיש - שמותיהן, מספרי הטלפון שלהן ואפילו תאריכי ההפלות הצפויים. "ה' ישמור אותך", עונה לה אחת העובדות בעמותה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עמותת "הידברות" פונה לנשים שרוצות לבצע הפלה, מזמינה אותן לשמוע יעוץ - ואז מפעילה לחצים לא לבצע את ההליך. על פי החשד, אחרי קבלת הפרטים נציגי העמותה היו מתקשרים לנשים ומנסים למנוע מהן מלהמשיך בהליך. עורך הדין אלון בכר, העומד בראש הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, מזועזע. "להגיע למקום שבו אתה אמור לקבל טיפול רפואי, ושהמידע ידלוף מאותו מקום לגורם חיצוני שיפנה אלייך וינסה לשוחח איתך על העניין ולשנות את דעתך בהקשרים אישיים כל כך - זה משהו שהוא באמת חמור במיוחד", הוא אומר.

בעמותה אף עודדו את המזכירה להמשיך להעביר פרטים, למרות שמדובר בעבירה חמורה על החוק. "זה דבר ענק, שתביני", אמרה לה אחת העובדות. "אומרים שאדם שנמצא במקום כזה, ואפילו הוא לא קשור לזה, יש לו יד בעניין. מבינה? את רוצה לבנות חיים, ויהיה לך חיים בעזרת ה' - כי כל ילד שתצילי, תצילי עולם שלם. ואת לא צריכה לעשות כלום חוץ מלתת לי מספר טלפון ובן אדן, זהו".

בשנה האחרונה נחקרים יותר ויותר מקרים של הדלפת פרטים רפואיים ורגישים. העונש המקסימלי על עבירה מהסוג הזה הוא חמש שנות מאסר, והחקירה הזו ממתינה להכרעה על הגשת כתב אישום בפרקליטות.

מעמותת "הידברות" נמסר בתגובה: "מזכירה רפואית יצרה קשר מיוזמתה, ובלי שהתבקשה לכך, עם עובדת זוטרה בהידברות ומסרה לה מספר שמות של נשים. להנהלה לא הייתה על כך שום ידיעה, ובוודאי שלא אישרה את קבלת המידע בדרך זו. אנחנו מתנערים מכל פגיעה בפרטיות של הנשים".