שלשום (שישי) הודיעה ועדת הפרס על הענקת פרס ישראל על מפעל חיים על חיזוק הרוח היהודית-ישראלית למרים פרץל ששכלה שניים מבניה בעת שירותם הצבאי. בריאיון מיוחד ל"חדשות סוף השבוע" היא מספרת על התחושות לאחר ההודעה המרגשת, ועל השליחות שלה לאחר שאיבדה את שני בניה. "הופעתי לחלוטין שהשר בנט הגיע לפה לספר לי, לא חשבתי לרגע, ואת הפרס שלי אני קיבלתי מזמן. הפרס שלי זה המגע עם הנוער ועם החיילים, אני כבר קיבלתי את האהבה הזאת", היא מספרת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כשהשר הגיע, הרגעים האלה הם גם רגעים של געגוע, רגעים של זיכרון לאלו שאני כל כך רוצה שיהיו ליידי והם אינם, לכן מטבע הדברים גם נפלתי, וקמתי, והמשכתי", היא מתארת. "התגובות מהדימות, מהארץ ומהעולם. כמה אהבה יש בקרב העם הזה, כמה טוב. בעיקר כמה הם מייחלים לתקווה, מישהו שייטע בהם קצת טוב. אני מנסה בדרך הפשוטה שלי, לא עוסקת בשום דבר אחר, רק בפגישות ובנגיעה בלבבות, והעם הזה רוצה לשמוע שאפשר לקום, שאפשר משברים לבנות חיים, שאפשר להאמין בטוב, שאפשר להתחבר ולהיות ביחד ולאהוב".

עוד אמרה פרץ כי אילו הייתה צריכה להגיד דבר מה למשפחות החיילים שנרצחו בפיגוע הדריסה אתמול, הייתה רוצה רק לחבקם. "השבת ישבתי עם משפחה שכולה, עם ההורים של הרב איתמר בן גל ז"ל שנרצח באריאל, ואמרתי להם שעוצמת החיים היא גדולה מהמוות", סיפרה. "שאנחנו קמים ויש חיים, זו בחירה, אנחנו בוחרים מהי הדרך ויש הרבה טוב לראות, יש עוד ילדים, יש נכדים, ויש שמחות ויש רגעים יפים. אבל לא עכשיו, כשהם קוברים את אהוביהם. עכשיו ברגע הזה אני לא רוצה לומר להם דבר, רק לחבק אותם חיבוק, כי עכשיו אי אפשר להבין שום דבר. עכשיו היית רוצה להיות במקום הילד שלך".