אלי טביב, ארכיון (צילום: פלאש 90, רויטרס)
אלי טביב, ארכיון | צילום: פלאש 90, רויטרס

חוסר השקט בבית"ר ירושלים נמשך: אוהדי הקבוצה מאיימים על הבעלים אלי טביב בתביעה ייצוגית אם יממש את איומו לסגור את היציע המזרחי באצטדיון טדי במשחק נגד מכבי חיפה ועד להודעה חדשה: "מדובר בצעד מפלה ולא מידתי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החלטה של בעלי בית"ר טביב לסגור את היציע הוכרזה כצעד ענישה נגד האוהדים בשל הקריאות הגזעניות במשחק נגד בני סכנין בשבוע שעבר, בעיקר אלה היושבים ביציע המזרחי המזוהה עם הגרעין הקשה וארגון לה-פמיליה. בגין אותן קריאות, בית"ר תועמד לדין משמעתי בשבוע הבא בהתאחדות לכדורגל.

בית"ר: הצעד ימומש - שיצפו מיציעים אחרים

אוהדי בית"ר, ארכיון (צילום: פלאש 90)
אוהדי בית"ר בטדי, ארכיון | צילום: פלאש 90

על פי עורכי הדין אופיר בר עם ומשה בן שימול ממשרד "אביטן בן שימול יקותיאל" המייצג את האוהדים, מדובר בצעד מפלה ולא מידתי מצד בית"ר ירושלים וטביב, שלדבריהם רוצה להצטייר יפה בתקשורת אך פוגע גם באוהדים נורמטיביים שלא עשו דבר רע: "לא כל אוהד בית"ר שיושב ביציע המזרחי הוא גזען". עוד הוסיפו כי מדובר בענישה קולקטיבית של אלפי מנויים בלתי מעורבים.

אין תמונה
משרד עורכי הדין אביטן בן שימול יקותיאל

מבית"ר ירושלים נמסר בתגובה שבמועדון בוחנים את המכתב אך מתכוונים לממש את הצעד שעליו הכריז טביב, ומדגישים שאותם האוהדים מהיציע המזרחי יוכלו להיכנס לאצטדיון ולצפות במשחק מיציעים אחרים.

במסגרת ההחלטה שהתקבלה בשבוע שעבר לסגור את היציע המזרחי בטדי, נמסר מהמועדון כי הם "מתכוונים לנקוט בצעדים דרסטיים אף יותר, עד כדי שלילת המנויים של יושבי היציע". עוד הודיעה הקבוצה כי "השחקנים אף יונחו שלא לפנות יותר ליציעים שמהן תישמענה קריאות גזעניות".