הכתבה המלאה מתוך המהדורה המרכזית (צילום: החדשות)
"תחושה נהדרת", אייזיק לאחר הטיפול | צילום: החדשות

לפני שבוע פרסמנו במהדורה המרכזית את סיפורו העצוב של אייזיק סגל, ניצול שואה בן 81 שנאלץ כל יום לצאת לרחוב ולמכור מצתים ועטים כדי לעמוד בהוצאות המחיה שלו ושל אשתו. בעקבות כך צופים רבים פנו לחדשות 2 ולמוקד הקרן לידידות במטרה לסייע בתרומות של מזון וציוד וואייזיק זכה סוף סוף לטיפול שיניים אותו דחה במשך שנים בשל מצבו הכלכלי הקשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך הריאיון סיפר סגל על כך שאין לו שיניים וכשהוצעה לו תרומה על ידי מתנדבת ביקש ממנה לקנות לו מקרר במקום "כי זה יותר שימושי". אתמול בסיוע של צופים שנרתמו לעזרתו הגיע אייזיק לרופא שיניים וזכה לשיניים חדשות.

"יש לי עוד פגישה אחת ואז הכול יסודר ויהיה לי את השיניים שלי סוף סוף, רופא טוב שעושה עבודה נהדרת וכל מי שעזר לזה לקרות", סיפר אייזיק. "אני מאוד שמח, 7 שנים אין לי שיניים. זה תחושה נהדרת. גם פנו אלינו אנשים אחרי הכתבה, הגיעו לפה, עזרו לנו עם מוצרים, זה בינתיים ברוך השם מאוד עוזר".

אייזיק עבד כל חייו בנגרייה ולא קיבל פנסיה והיום הוא ואשתו חיים מקצבה של ביטוח לאומי ומקצבה של ניצול שואה. לפי דו"ח העוני האחרון של ביטוח לאומי בני הזוג סגל לא לבד: כ-21% ממשפחות הקשישים בישראל חיים מתחת לקו העוני. בימים אלו מתחילים הדיונים בוועדות הכנסת השונות, בינתיים עבר חוק להעלאת שכר חברי הכנסת והשרים במהירות וביעילות, אבל מצבם של הקשישים וניצולי השואה טרם טופל.