מקרה חמור נוסף של תקיפה מינית לכאורה של מורה בבית הספר לאמנויות תלמה ילין: לאחר שאסף הראל חשף היום (שלישי) באתר "הארץ" כי הוא ורבים נוספים הותקפו מינית בידי מנחם נבנהויז - מורה בתיכון לאומנויות "תלמה ילין" - תלמיד נוסף לשעבר טוען שהותקף על ידו כשהיה תלמיד ובשיחה עם חדשות 2 שחזר את שעבר לפני שנים רבות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך היום נחשפו עוד מקרים רבים לכאורה של תלמידים שהותקפו בידי מורם הנערץ. אחד מהם הוא המנצח ישי שטקלר, היום בן 45 ומורה בעצמו בתלמה ימין. בשיחה עם חדשות 2 הוא שיחזר את מה שעבר לכאורה, וגם סיפר איך גילה שהוא מקרה אחד מני רבים.

"'אה, אתה מהילדים שמנחם אנס?'"

לדברי שטקלר, הוא ניגש להנהלת בית הספר לפני 5 שנים וסיפר להם את שאירע. מאז עבודתו של הבנויז הופסקה בתלמה ילין, אך הוא ממשיך ללמד בטכניון. "אני יצאתי עם זה החוצה לפני 5 שנים החוצה במה שאני קורא לזה 'פיצוץ מבוקר'", סיפר שטקלר.

אסף הראל, ארכיון (צילום: חדשות 2)
הוביל לחשיפות נוספות. אסף הראל | צילום: חדשות 2

הוא הוסיף כי "לפני חמש שנים במקרה נפגשתי עם חבר שלא נפגשתי אתו 20 שנה. הוא שאל אותי מתי התחלתי ללמד ניצוח, ואז אמרתי לו: 'אתה לא זוכר שלמדתי ניצוח כשהיינו בתלמה ילין, אצל מנחם?' ואז הוא שאל אותי שאלה מאוד ישירה וחצי בצחוק הוא אמר לי: 'אה, אתה מהילדים שמנחם אנס? ואני, הלב שלי נפל לתחתונים, ואמרתי לו כן. אבל באותה שנייה הבנתי שאני לא לבד. תוך שבוע הגענו כבר לשבעה ילדים".

"יצאתי משם והקאתי"

שטקלר סיפר כי נבנהויז היה מורה נערץ שתמרן אותו: "אנחנו הערצנו את האדמה שהוא דרך עליה, פשוט הוא היה באמת מנצח נערץ. ואני למדתי אצלו באופן פרטי ניצוח ובמניפולציה רגשית, פשוט דיבר איתי על זה שאמן צריך לתת חופש לתחושות שלו. ואז הוא אמר: 'אני מרגיש כל כך חופשי איתך, אני יכול להתפשט".

"הוא באמת התפשט, והוא גם הפשיט אותי", המשיך. "הוא רצה שאני אגע בו והוא נגע בי ולא ממש שיתפתי איתו פעולה. ואז הוא פשוט אמר לי משפט שלא אשכח: שאני כנראה לא אמן אמיתי אם אני לא מוכן איתו רחוק. עברתי חוויה רגשית מאוד מאוד קשה, יצאתי משם והקאתי. 

המורה מנחם נבנהויז בחר שלא להגיב לדברים.