נמצא פתרון לפיטורים בעיריית י-ם? (צילום: יוסף מזרחי/TPS)
נמצא פתרון לפיטורים בעיריית י-ם? | צילום: יוסף מזרחי/TPS

השביתה בעיריית ירושלים מגיעה לסופה? משרד האוצר, משרד הפנים ועיריית ירושלים סיכמו על הקמת צוות שידון בסוגיות הנמצאות במחלוקת בין האוצר לעיריית ירושלים. על הצוות להגיע לפתרון ב-45 הימים הקרובים ועיריית ירושלים התחייבה למשוך את מכתבי הפיטורים לעובדיה. במסגרת השבתת השירותים העירוניים נערמה היום (ראשון) פסולת רבה ברחוב אגריפס בעיר, המשטרה נאלצה לחסום את הכביש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בתום פגישה שנערכה בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לבין ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, ובתיאום עם משרד האוצר, הוחלט להקים צוות מקצועי של האוצר ועיריית ירושלים שידון במתן מענה לצרכי העירייה", מסר דובר העירייה. "עבודת הצוות תלווה על ידי יו"ר ההסתדרות ניסנקורן שיעמוד על זכויות העובדים. הצוות יסיים את עבודתו ויגבש את מסקנותיו בטווח שבין 30-40 יום".

עובדי עיריית ירושלים פתחו הבוקר בשביתה כללית בעקבות הפיטורים הצפויים של יותר מ-2,000 מהם, כשרק מערכת החינוך פעלה כסדרה. בשיחה עם חדשות 2 Online הם התריעו מ"המכה האנושה" שתיגרם לעיר וקראו לשר האוצר כחלון לפתור את המשבר בינו לבין ראש העיר ניר ברקת. "לא מבקשים הרבה, רק להמשיך לעבוד כרגיל", אמרו.

אחת המחלקות שנפגעות מהמאבק בין ראש העיר לשר האוצר היא מחלקת השיטור העירוני, שצפויה להיסגר לדברי העובדים. נתנאל בן הרוש, נשוי ואב לשלושה שעובד בתור פקח במחלקה, אמר לחדשות 2 Online: "המשמעות של הסגירה היא מכה אנושה לעיר ירושלים. יש לנו הישגים רבים ואני מקווה שכחלון ישמע ויבין את משמעות התרומה של השיטור העירוני, ושהגזירה הזו בסוף תתבטל ונחזור לעשות למען תושבי ירושלים".