חברי ארגון "הנכים הופכים לפנתרים" חסמו הבוקר (ראשון) את צומת בית אורן בכביש 4 בשני הכיוונים, במחאה על החוק להעלאת קצבת הנכות שאושרה בכנסת בחודש שעבר. שוטרים שהגיעו למקום החלו להכווין את התנועה, והם קוראים לנהגים לפנות לדרכים חלופיות. בהמשך חסמו הנכים את כביש החוף באזור מחלף עתלית לכיוון דרום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי אייל כהן, אחד החוסמים, הסיבה למחאה היא העובדה שהחוק לא מגלם את דרישתם להעלאת הקצבה לגובה שכר המינימום. "לאחר שממשלת ישראל החליטה שרירותית וחוקקה את חוק הנכים מתחת לגובה שכר המינימום, הנכים חוזרים לפעילות", אמר בזמן שחסם את התנועה. "הממשלה החליטה להשאיר את כלל הנכים בקצבאות שישאירו אותם בעוני ובעולב".

כהן ציין כי בכוונת הארגון להחריף את המאבק ולקיים מחאה שונה מזו הקודמת. "לא יהיו שום פשרות עד שקצבת הנכים תעלה לגובה שכר המינימום במשק הישראלי", אמר.

החוק להעלאת קצבת הנכות אושר כאמור בחודש שעבר בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. 84 חברי כנסת הצביעו בעד החוק ולא היו לו מתנגדים או נמנעים כלל.

בזמן ההצבעה נציגי "הנכים הופכים לפנתרים" עזבו את הדיון לאות מחאה, ואמרו כי בכוונתם להגיע לביתם של כל שר וחבר כנסת ולחסום את היציאות מבתיהם לפרקי זמן ממושכים. זאת לאחר שאחת ההבטחות שהופרו היא בנושא סכום ההשתכרות שמעל לו מקוזזת קצבתו של נכה עובד. בהסכמות שנציגי הממשלה והנכים הגיעו אליהו נקבע כי הסכום יעלה ל-4,300 שקלים (מ-2,800), אך על פי ההצעה שאושרה הסכום עלה ל-3,700 שקלים בלבד.