הפעם האחרונה בה נפגשו האחים שלמה ואברהם לוקר הייתה לפני לא פחות משנתיים. השבוע זה סוף סוף קרה - בעזרת אמבולנס המשאלות של מד"א, שהפגיש את שני האחים שלא הצליחו לצאת מביתם בגלל המצב הבריאותי שלהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שלמה, האח הצעיר, בן 78, מתגורר בבת ים; אחיו אברהם בן ה-85 גר בנצרת עילית וצריך לעבור דיאליזה שלוש פעמים בשבוע. היציאות לקבלת טיפול רפואי הן הפעמים היחידות בהן הוא יוצא מביתו. גם שלמה ממעט לצאת מהבית בשל מצבו הרפואי.

"כל הזמן חשבנו איך נפגש", התרגש שלמה. "לא נשאר הרבה זמן ואני לא יודע מה איתי, אז לא ידענו איך נפגש". בעבר, הוסיף שלמה, היו נפגשים השניים לעיתים קרובות. "הוא נפל ואני נפלתי אחריו, זה קשה", הסביר בעצב כיצד השתנה המצב. אברהם הסביר כי גם הוא מתקשה בשל מצבו הבריאותי. "פעם הייתי נוסע לבן שלי שעה ורבע, והייתי ברמת גן. היום זה קשה מאוד", הדגים. "קשה לאחי לבוא לכאן, ולי קשה לבוא לשם. זה לא חיים, זה סבל. חשבתי שאהיה צעיר כל החיים".

אולם אמבולנס המשאלות של מגן דוד אדום מאפשר לאחים לגשר על המרחק ולהיפגש פנים-מול-פנים לראשונה מזה שנים, בסיוע מכשור רפואי שמאפשר לשניים לצאת מביתם לפרק זמן ארוך. "המטרה היא לקחת חולים קשים, שלא יכולים לצאת החוצה אם אין להם את הליווי הרפואי, ולהגשים את החלום שלהם", מסבירה יונת דסקל, פרמדיקית באמבולנס המשאלות.

ברגע המפגש הזילו שני האחים דמעות של התרגשות. "זה כמו חלום טוב", התרגש שלמה. "זה נותן כוח להמשיך, נותן כוח להבריא - ויש בשביל מה להבריא".