רוצים לקבל את הפרק החדש היישר לנייד, ברגע שהוא יוצא? להרשמה והאזנה במכשירי אפל, לחצו כאן | להרשמה והאזנה במכשירי אנדרואיד ניתן להשתמש בכל אפליקציית פודקאסטים, ולחפש בה את "מיד בהרחבה" - או ללחוץ כאן

בפברואר 1993 דנה הכנסת ב-13 במהלך הישיבה ה-59 שלה בנושא "פיתוח תיירות במגזר הערבי", במהלכה חבר הכנסת סאלח טריף שאל את שר התיירות מדוע הממשלה אינה משקיעה מספיק בפתוח התיירות במגזר הערבי. היום, שני עשורים וחצי מאוחר יותר, נראה שהשאלה רלוונטית יותר מתמיד. "הבעיה היא דואלית", אומר כתב המגזר הערבי פוראת נסאר בפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה" מבית חדשות 2. "גם של הרשויות המקומיות, וגם של הממשלה - שלא יוזמת תכניות כדי להחיות את המקומות האלה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אז למה התיירים הישראליים בקושי מגיעים ליישוביים הערביים, למרות הפופולריות שלהם בקרב התיירים מחו"ל? "הבעיה היא בעיה של תקצוב ואי-יוזמה, גם מקומית וגם של הממשלה", ממשיך נסאר. "בנוסף, ראשי הרשויות לא עושים מספיק לבנות, למשל, מקומות מסחר גדולים בכניסה ליישובים ערבים, וככה למשוך את התייר הישראלי".

חג המולד בנצרת. פוטנציאל מפוספס (צילום: רויטרס, חדשות)
חג המולד בנצרת. פוטנציאל מפוספס | צילום: רויטרס, חדשות

אז איך אפשר לעודד את התיירות במגזר הערבי? ואיך התיירות הזו קשורה לדו-קיום? השאלות האלה ועוד רבות נוספות הן חלק מהפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה", מבית חדשות 2. אתם מוזמנים להוריד אותו ולהקשיב לו בכל אפליקציות הפודקאסטים הזמינות בחנויות האפליקציות.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטר: MiyadBe@