הפגנות תושבי דרום ת
הפגנות תושבי דרום ת"א, ארכיון | צילום:

סביב סוגיית מבקשי המקלט יש לא מעט חילוקי דעות, אך על דבר אחד אין חולק: בפרק זמן של בערך 10 שנים ספגו שכונות דרום תל אביב לתוכן רבבות אנשים - והתשתיות המקומיות לא היו בנויות לכך. הערב (רביעי) פורסמה לראשונה במהדורה המרכזית התוכנית לשיקום שכונות בתל אביב שתגיע לשלוש השכונות שקלטו הכי הרבה מהגרים: שכונת שפירא, נווה שאנן ושכונת התקווה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת התוכנית, שמוביל שר השיכון יואב גלנט יחד עם חברת מועצת ת"א סוזי כהן צמח, יוקצו יותר מ-50 מיליון שקלים עבור תשתיות השכונות. התוכנית תכלול שיפוץ חזיתות של עשרות בתים, חצרות, מבואות וחדרי מדרגות, חיזוק תשתיות ביוב ומים והקמת גינות קהילתיות.

אין תמונה
השר גלנט, ארכיוןמשרדי ממשלה נוספים שותפים לפרוייקט והתקווה היא שיוקמו גם נקודות משטרה חדשות ומערכת החינוך תחוזק. בימים הקרובים התוכנית תוגש למזכיר הממשלה ולאחר מכן תובא לאישור הממשלה, במשהו שאולי יעזור לשכונות שתושביהן קופחו במשך שנים.

"אנחנו נעשה את זה בשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב ומשרדים שונים בממשלה", אמר השר גלנט. "אני משוכנע שאתם תחושו בהבדל, כל מי שיסתובב כאן יראה את התוצאות".

גלנט הדגיש כי עיקרי התכנית הם: חיזוק תחושת הביטחון של התושבים בשכונות דרום תל אביב; מתן מענה לילדים ולנוער במצבי סיכון בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי; סיוע למשפחות הקשישים להפחתת מצבי הסיכון וחיזוק החוסן הקהילתי וגם שיפוץ מעטפת, תשתיות, לובי, חדרי מדרגות - לצד שדרוג ושיקום של חצרות בכ- 25 בניינים (כ-450 יחידות דיור) בשכונות השיקום. השר ציין כי התקציב יתחלק על פני כ-6-7 שכונות בדרום תל אביב באופן שווה בשווה.