חוויה משפילה למפקד שירותי הכיבוי: מאות לוחמי אש השתתפו היום (חמישי) במחאה יצירתית נגד ניצב דדי שמחי, שעומד בחודשים האחרונים בראש נציבות הכבאות וההצלה הארצית. במהלך טקס רשמי, הכבאים הפריעו לנאומו ולאחר מכן נטשו את הטקס בזעם. הרקע למחאה: סכסוך עבודה שהכריז ארגון הכבאים נגד פיקוד הארגון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המחאה התרחשה במהלך טקס סיום קורס מפקדי צוותים שנערך בגני תקווה, בעקבות השעיית שני חברי ועד לאור התנהלותם. מאות כבאים המתינו עד אשר הנציב שמחי עלה לנאום בפני המשפחות שהוזמנו לטקס, ואז השתמשו בזמבורות כדי להתגבר על קולו ולהפריע לטקס.

גם קריאות בוז נשמעו לעברו של שמחי במהלך הקראת שמו ובזמן נאומו. בהמשך נטשו עשרות לוחמי אש את הטקס בזעם תוך כדי קריאות "דדי לך הביתה, תתפטר".

"צר לי על עוגמת הנפש שנגרמה למפקדים החדשים ולמשפחות שהגיעו לחגוג עם הלוחמים", מסר דדי שמחי בעקבות המחאה נגדו. "כל זאת כי הנציב השעה שני חברי ועד שהתנהגו בבריונות שאינה מקובלת בארגון מבצעי כלל. נמשיך לקדם את הכבאות ועובדיה למען אזרחי ישראל".

יו"ר ארגון הכבאים אבי אנקורי נימק את הסיבות למחאה: "מאז כניסתו של דדי שמחי לתפקיד הנציב חלה התדרדרות מתמשכת במצב המוכנות של מערך הכיבוי לאירועי שריפה, ולרבות לאירועים רבי נפגעים". בנוסף ציין כי לוחמי האש נאלצים להשתמש בציוד תקול, ביגוד דליק וכלי רכב לא שמישים. בשל כך אמר כי "חייבים לכתוב את הכתובת על הקיר בצורה ברורה וחד משמעית, אנחנו קוראים לשר גלעד ארדן- תמנע את האסון הבא ותתערב באופן מיידי בנעשה במערך הכיבוי בישראל".

 

בכיר בשירותי הכבאות אמר בתגובה למחאה: "מדובר באירוע מבזה שלא נראה כמותו מעולם בטקסים של שירותי הכיבוי". הבכיר ציין כי "עשרות משפחות של חניכים שסיימו את הטקס הביעו הזדהות עם הפיקוד".

הורים לחניכים שסיימו את הקורס כתבו לנציב דדי שמחי בעקבות האירוע: "דדי מפקד וחבר, אל תישבר מאספסוף העם שלנו. אין לנו מישהו אחר שראוי יותר ממך במאבק נגד הביריונות והעוולה הקיימת לצערי בכבאות . שולחי ושליחי הוועד האווילי אינם ראויים ליחס מטיב. אתה נאבק למען ביטחוננו ועתידנו כעם נאור ושקול".

בהודעה נוספת שקיבל שמחי נכתב: "איזה חצופים הוועד הזה, אכתוב על כך לארדן. אני מחזקת את ידי הנציב, כבודו לא נפגע אלא פרופיל הכבאים המובלים כמו עדר בידי קומץ סהרורים. מה הם רוצים? זה נשמע גרוע בקרב הציבור. הם לא מייצגים עוד את הכבאים אחרי ארוע משפיל שכזה, בושה וכלימה. מה המסר לחניכים? איזה דימוי נמוך. האם לילד הזה התפללנו? כואב וצורב לי. חבל, שופכים התינוק עם המים. צריך לפטר אותם לאלתר".