נחש הצפע שנמצא בגן
נחש הצפע שנמצא בגן | צילום:

הנחש בא: נחש מסוג "זעמן מטבעות" נמצא אתמול (שלישי) בגן ילדים בפתח תקווה. לטענת ההורים בגן, הנחש הגיע מארגז החול אותו ביקשו להחליף עשרות פעמים. "אני לא מתכוונת לשלוח את הילדה שלי לגן - זה ממש מלחיץ ומפחיד", סיפרה אם לילד בגן ל"החדשות Online".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לטענת ההורים, מדובר במבנה שמיועד להריסה ולכן העירייה לא מוכנה להשקיע בו. "זה ממש מבנה מוזנח, הכול מלוכלך", אמרה האם שהעדיפה שלא למסור את שמה. "הציוד זרוק והחול מלא בפרעושים ומזיקים. בתחילת השנה מלא ילדים חזרו עם עקיצות ופריחות בעור. כבר פנינו לעירייה מספר פעמים וכל פעם אנחנו מקבלים תשובה לקונית. עכשיו הם מתכוונים לשלוח צוות שישים מלכודות לנחש, אבל זה לא עוזר לנחשים עתידיים".

"המתחם הזה לא עומד בתקנים - לא של כיבוי אש ולא של פינוי בשעת חירום - זה מבנה של כמה קרוואנים", תיארה האם. "אנחנו רק מבקשים להחליף את החול במשטחי גומי. רצינו לעשות את זה כבר בעצמנו, לשים משטח נורמלי שלא יהיו בו שום מזיקים ועכברים - גם לזה הם לא מוכנים".

"זה ממש מבנה מוזנח, הכל מלוכלך"
"זה ממש מבנה מוזנח, הכל מלוכלך" | צילום:לדברי האם, עד לרגע שנלכד הנחש הם לא קיבלו שום התייחסות מהעירייה לפניותיהם. "אם ילד היה מוכש על ידי נחש?", תהתה. "איך בכלל הם חושבים לפתוח את הגן זו סכנת נפשות. עכשיו הם אמרו שיביאו צוות לבדוק את הגדרות ולשים מלכודות לנחש, הכול בסדר אבל מה הלאה. כל האזור זה שטח של בנייה וכל הזמן יכולים לצאת משם נחשים".

מהעירייה נמסר בתגובה: בגן דרור נמצא אתמול נחש מסוג "זעמן מטבעות" שאינו ארסי, אך אין ספק שמדובר ב"חוויה" לא סימפטית.
הבוקר הגיע לגן ראש העיר איציק ברוורמן ששוחח עם ילדי הגן והבטיח להם שצוות העובדים שהגיע איתו יעשה הכל על מנת להבטיח שהגן יטופל ויתוחזק באופן ראוי".

עוד נמסר כי "לאחר שסייר בגן, הנחה ראש העיר להחליף מיידית את החול בכל מתחם הגן, בדשא סינטטי. העבודות להחלפת החול יחלו עוד היום. כמו כן, ניתנה הוראה לנקות את סביבת הגן ולפנות את הריהוט הישן במעברים. נציג מחברת ההדברה יבדוק את המתחם ויניח מלכודות, במידת הצורך".