אלמוג עמרם ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
אלמוג עמרם ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

צעדים משמעתיים ופיקודיים נגד קצינים ושוטרים שטיפלו בתאונת הדרכים הקלה שאירעה במאי 2015, שלאחריה נמצאה בשטח חקלאי סמוך גופתו של אלמוג עמרם ז"ל, אחד הנהגים שרץ מהזירה תוך שהוא סובל מזעזוע מוח, התמוטט ומת. בין היתר הוחלט להעביר את מפקד תחנת קריית גת לתפקיד שאינו פיקודי ולעכב את קידומו של קצין האג"ם של התחנה למשך 5 שנים. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהודעה של דוברות המשטרה נמסר כי בדיקה העלתה כי בתאונת הדרכים היו מעורבים שני כלי רכב. ברכב הפוגע נהג עמרם, שבזמן התאונה היה נפקד משירות מילואים לאחר שסורבה יציאתו. כוחות שהגיעו למקום טיפלו בזירה ומצאו את הגופה בשטח סמוך לאחר סקירות. 

במשטרה ציינו כי ממצאי נתיחה הגופה קבעו כי לא נמצא קשר ישיר בין התאונה ובין מותו של עמרם, שנמלט מהמקום באופן עצמאי, אך למרות זאת הוחלט למנות קצין בודק כדי לבחון את מה שנראה על פניו כתפקוד לקוי של חלק מהמעורבים בטיפול המשטרתי לאחר מכן.

מפכ"ל המשטרה היוצא רוני אלשיך (צילום: פלאש 90 \ מירים אלסטר, חדשות)
המפכ"ל רוני אלשיך. ארכיון | צילום: פלאש 90 \ מירים אלסטר, חדשות

"ממצאי הדוח של הקצין בודק מלמדים כי נפלו פגמים בהתנהלות הגורמים הנוגעים בתחנת קריית גת בכל הנוגע לאופן הטיפול בתלונה אודות היעדרותו של המנוח, הן בהיבטי פיקוד והן בהיבטי דיווח ומקצועיות", נמסר מהמשטרה.

לאור הממצאים שהעביר הקצין הבודק, החליט המפכ"ל רוני אלשיך על נקיטת צעדים משמעתיים ופיקודיים נגד קצינים ושוטרים שטיפלו באירוע זה, בראשם מפקד התחנה וקצין האג"ם שלה. הראשון כאמור הודח מפיקוד ודרגתו של האחרון תעוכב.

עוד הוחלט כי ראש משמרת הבוקר של התחנה תזומן לשימוע לטובת שקילת המשך שירותה ועל העמדתו לדין משמעתי של ראש משמרת הצהריים. בנוסף יינקטו גם צעדי הדרכה פיקודית כלפי שוטרים נוספים שטיפלו באירוע.