סמ"ר שחר סטרוג ז"ל, לוחם דובדבן שנהרג אתמול מפליטת כדור, הובא אחר הצהריים (רביעי) למנוחות בבית העלמין הצבאי בקריית שאול. מאות בני משפחה וחברים הגיעו ללוות אותו בדרכו האחרונה. אמו ספדה: "אני לא יודעת מה אמא אמורה להגיד כשהיא קוברת את הבן שלה, אני כל כך אוהבת אותך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גם אביו הספיד את בנו ואמר: "ילד של אבא, עכשיו אתה חסר. באו אליך כל כך הרבה אנשים להיפרד ממך. יש פה חברים שגדלו איתך מאז שאתה קטן, מבית הספר, מהצבא. הם לא עוזבים אותנו מאז שאמרו לנו". גם האחות הספידה את אחיה. "אני לא מעכלת את זה שאתה לא כאן, אני לא מבינה מה קורה כאן ומי כל האנשים האלה, מה הם רוצים", אמרה.

"אתה לא מת", הוסיפה האחות תוך שהיא פורצת בבכי. "היום היית אמור לחזור הביתה, התגעגעתי אליך. לא נראה לי הגיוני שככה השארת אותי לבד, קשה לי בלעדיך. מי כמוני יודעת כמה כולם אוהבים אותך. בצופים, בין החברים, במשפחה. כמה נהניתי להתגאות בך כאחות של שחר סטרוג. איזה כיף היה בשנה האחרונה שכל כך התחברנו בה. עם מי אני אתייעץ, מי יצחיק אותי? אני לא מוכנה לקבל את זה".

שחר סטרוג ז"ל (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
שחר סטרוג ז"ל | צילום: דובר צה"ל, חדשות

הלוחם שמנשקו נפלט הכדור נחקר במצ"ח

מוקדם יותר היום הודיעה המשטרה הצבאית כי הם חוקרים את החייל שמנשקו נפלט הכדור, ככל הנראה במהלך משחק בנשק. במשטרה הצבאית החוקרת מסרו כי בסיום החקירה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית. סטרוג שירת כלוחם ביחידת "דובדבן". לאחר פגיעתו, הוא פונה במצב קשה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, שם נאבקו הרופאים על חייו אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו.

"ביחידה לא למדו ממקרי העבר" (צילום: החדשות)
"היום היית אמור לחזור הביתה" | צילום: החדשות

האירוע הקשה התרחש בבסיס צה"ל במרכז הארץ, כשלפי החשד שני חיילים שיחקו באקדח של אחד מהם, ולפתע נפלט כדור שפגע בפלג גופו העליון של סטרוג ז"ל. צוותים רפואיים פינו אותו לבית החולים, שם נקבע מותו מספר שעות לאחר מכן. מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, הנחה על הקמת ועדת חקירה להפקת לקחים מהאירוע בראשות מפקד "עוצבת השרון", אלוף-משנה בצלאל שנייד.