רס"ר ארז הרוש נתקל בעמוד הפייסבוק הפופולארי "אבא פגום" בפוסט מקומם על דירה של שני קשישים בירושלים החיים בזוהמה ובתנאים מחפירים. למחרת הגיע במהלך סיור משטרתי אל הדירה - והיום (ראשון) הוא חשף בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי" את המהפך המדהים, שהושג בזכות ההירתמות המרגשת של זרים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הרוש סיפר שזדעזע מהפוסט שראה בקבוצת הפייסבוק וכבר למחרת ניגש לדירה בעצמו, "פתחה לי אישה מבוגרת והכניסה אותי". הרוש הוסיף: "ראיתי דברים קשים, צואה בכל מקום, חולדות, עכברים בכל הבית. הדירה הייתה קפואה: אין חימום, חלונות פתוחים, זבל שנערם במשך 8-10 שנים".

לדבריו מדובר בזוג קשישים שככל הנראה לא יצאו הרבה מפתח ביתם, "אנשים לא ראו אותם, לא ידעו מה הם עושים". הזוג התגוררו בבניין עם שכנים "מפליא אותי שאיש לא התערב, לא עזר".

ארז לא נשאר אדיש למראות הקשים: "גייסתי את חבריי והרבה אנשים מהקבוצה בפייסבוק נרתמו למשימה, כל אחד תרם משהו". חבורת הזרים שלא מכירים אישית זה את זה, ובוודאי שלא את בני הזוג, תרמו מזמנם וכספם. "אנשים תרמו מה שיכלו: מיטות, ארון, אמבטיה, חומרי ניקוי", הוסיף.

בזמן השיפוצים בני הזוג מתגוררים אצל קרוב משפחה. "מישהו תרם מטבח חדש. השירותים: יש תורם שיתרום אסלה, ניאגרה ואמבטיה. חדר השינה עבר מהפך, ניקיון, זרקנו הכל", הציג ארז הרוש את המהפך שכמעט הושלם. "בעזרת אנשים טובים הדירה תהיה חדשה עד סוף השבוע".

תגובת שירותי הרווחה בעיריית ירושלים: "במהלך השנה האחרונה נעשו ניסיונות מצד אגף הרווחה בעירייה לסייע לבני הזוג אשר לצערנו רובם נתקלו בסירוב. יצוין כי אין באפשרותנו לכפות סיוע על תושבים שמסרבים לקבלו. בשלב זה פועלת העירייה לטיפול במצב ומתן מענה לזוג באופן מיידי. למשך זמן השיפוץ הוצע לזוג מקום לינה זמני, אך לבחירתם הם ילונו אצל קרובי משפחה בתקופה זו. במקביל מתקיים קשר אינטנסיבי עם המשפחה למיצוי זכויות ולעירוב גורמי בריאות בטיפול".