מחשש לריבלין: הבחירות לא יוקדמו? (צילום: עמוס בן גרשום לע"מ, חדשות)
ארכיון | צילום: עמוס בן גרשום לע"מ, חדשות

בריאיון שהעניק לעמית סגל הבוקר (שני) בכנס ירושלים, התייחס נשיא המדינה ראובן ריבלין לסערה הציבורית סביב חקירות רה"מ אך הבהיר כי את דעתו האמיתית - יביע רק בעוד 3.5 שנים עם תום כהונתו. על תחקיר "עובדה" עם המפכ"ל אלשיך אמר: "צפיתי כמו כל אחד מאזרחי מדינת ישראל ובוודאי גיבשתי דעה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"את דעתי אגיד בעוד 3.5 שנים, אבל בעבר פוליטיקאים בכירים אמרו את דעתם לגבי כתב אישום ודעתי הושפעה מהם", ענה ריבלין כשנשאל האם רה"מ יכול להמשיך לכהן תחת כתב אישום, ורמז לאמירה הישנה של נתניהו נגד אולמרט.

עוד התייחס הנשיא להצעת החוק לסיפוח יו"ש שההצבעה עליה נדחתה, ואמר כי כראובן ריבלין הוא נולד לאמונה שא"י כולה שלנו. "למדתי שבשנת 1923 קמה ירדן ושמבחינה בינלאומית אנחנו לא יכולים לדבר על א"י השלמה", אמר. "האמנתי כל חיי, גם ברמה המדינית וגם האמונתית, שלא נשיג את אותו החזון אליו פיללנו".

מועד פרסום תכנית המאה - יידחה (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ, חדשות)
"אי אפשר לדבר על א"י השלמה" | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ, חדשות"אני יודע שיש מחלוקת עם אותם אלה שחושבים שאני לא בימין: אבל ימין זו דמוקרטיה הרבה יותר מכל דבר אחר כי כימין וכיהודים אנו לא יכולים שלא לכבד את הגר שחי בתוכנו", הבהיר ריבלין. "ידע כל אדם שכאשר אנחנו נחיל ריבונות על ארצנו, כל תושבי הארץ הזו יהיו אזרחים במדינתנו".