בעקבות שידור הכתבה במהדורה המרכזית זכתה היום (שישי), ילנה ונכדה מטביי להתאחד עם בני משפחתה בישראל. חברת הכנסת יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) ליוותה את המשפחה עד האישור המיוחל ברשות האוכלוסין. אמש הם הצליחו לקבל את כל האישורים ולהיכנס לארץ..

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עורכת הדין יוליה ולצמן, פרקליטת המשפחה, שהגישה את הבקשות על מנת לאפשר למטביי הצעיר להיכנס לישראל ולחיות עם סבתו אמרה כי "זה רגע מרגש לאחר שהגשנו ערעור הצטרפה ח"כ יוליה מלינובסקי בעזרתה הופעל לחץ ציבורי אדיר שהביא לשינוי עמדה של משרד הפנים, והביא לרגע הזה של שילנה יכלה סוף סוף לחזור עם הנכד שלה לחיק משפחתה".

"אני מאושרת שאחרי חודשים של מאבק ומלחמות הצלחנו להביא אותם לארץ", אמרה חברת הכנסת יוליה מלינובסקי אבל ציינה את הקשיים שעברו בתהליך המייגע עד שאושרו כל בקשותיהם. "צר לי שלקח כל כך הרבה זמן וכוח כדי לפתור את הבעיה הזו ושוב פעם זו דוגמא לחוסר תפקוד והחלטות הזויות של רשות האוכלוסיה ההגירה ושר הפנים, יודעים המצב חייב להשתנות ".

לפני שלוש שנים קיבלה ילנה את הבשורה הקשה שבנה קונסטנטין נפטר באוקראינה באופן פתאומי. היא הבינה שאם לא תדאג בהקדם לנכדה מטביי, היא עלולה לאבד גם אותו משום שאמו לא היתה כשירה לגדל אותו. אך כשניסתה להעלותו ארצה נתקלה בחומת ביורוקרטיה אטומה. "זה ילד קטן, הוא לא אשם שזה מה שקרה לו בחיים".

ילנה עלתה לארץ כשהיא מצוידת במסמכים משפטיים, אך כשהגיעו לנמל התעופה בן גוריון לא נתנו להם לעבור. "נתתי את המסמכים, והבן אדם שעובד שם, הוא לקח הכול וזרק את זה", שחזרה את החוויה הקשה שלאחריה, בסופו של דבר, הועלתה עם מטביי על מטוס בחזרה לאוקראינה.