תאונה קשה סמוך לים המלח: ארבעה פצועים קשה, בהם שני ילדים, נפצעו באורח קשה בהתנגשות בין כלי רכב שנסעו בכביש 90, באזור עין בוקק, שני בני אדם נוספים נפצעו באורח בינוני וחמישה באורח קל. שני מסוקים של צה"ל ומסוק של מד"א הוזנקו לזירת התאונה כדי לסייע בפינוי הפצועים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לבית החולים הדסה עין כרם פונו במסוק צבאי ארבעה פצועים: צעירה כבת 20 במצב קשה עם חבלה בבטן, כשהיה בהכרה ועוד שלושה פצועים קל. לבית החולים סורוקה פונו שבעה פצועים: שלושה במצב קשה, בהם נערה כבת 14 וילד כבן 3 עם חבלות ראש כשהם מורדמים ומונשמים במסוק מד"א וילדה כבת 7 עם חבלות בראש ובאגן במסוק צבאי. שני פצועים במצב בינוני, בהם גבר כבן 30 עם חבלת ראש ואישה כבת 26 עם חבלת בטן. שני פצועים באורח קל פונו באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א.

131 נהרגו בכביש 90 בעשור האחרון (צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות)
זירת התאונה ליד ים המלח | צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות

"מדובר בתאונת דרכים חזיתית קשה מאוד", אמר פרמדיק מד"א אייל מור יוסף. "מעוצמת התאונה אחד הרכבים הדרדר לשולים והגיע אל מעבר למעקה ההפרדה. על השול בסמוך אליו שכב פעוט כבן 3 מחוסר הכרה עם חבלת ראש קשה, הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני שכלל הרדמה והנשמה והוא פונה לבי"ח במסוק מד"א יחד עם נהגת הרכב שנלכדה וחולצה במצב בינוני כשהיא סובלת מחבלת ראש. נהג הרכב השני שנלכד וחולץ גם הוא טופל בשטח ופונה במצב בינוני לבי"ח יחד עם הפצועים הנוספים שהיו בהכרה וסבלו מחבלות בגפיים".

מסוקים הוזנקו לסייע בפינוי הפצועים (צילום: כבאות והצלה נגב)
מסוקים הוזנקו לסייע בפינוי הפצועים | צילום: כבאות והצלה נגב

בתאונה אחרת שאירעה במהלך הלילה נהרג רוכב טרקטורון כבן 20 בהתנגשות עם רכב סמוך לכניסה לכפר ביר הדאג' שבנגב הצפוני. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי ולאחר ניסיונות החייאה נאלצו לקבוע את מותו בזירה. מהמשטרה נמסר כי חוקרי תאונות דרכים ושל מרחב נגב הגיעו לזירה ופתחו בחקירת נסיבות המקרה.