דובר קבוצת בני סכנין תקף הבוקר (רביעי) את שרת הספורט מירי רגב, בעקבות הסרטון שהעלתה בו היא נראית ביציע אוהדי בית"ר בזמן שלצידה קוראים קריאות גזעניות נגד אוהדי סכנין, ודבריה לפיהם "התפילה של שחקן סכנין היא הקנטה". בהודעה ששיגר לכתבים כתב מונדר חלאילה כי "השרה רגב השיגה כותרת בעת נוכחותה באזור הקריאות הגזעניות במשחק בטדי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהודעה השווה הדובר את מעשי רגב ל"טוית קורים של עכביש", וציין כי שרת התרבות והספורט השיגה כותרת באירוע בטדי בזמן נוכחותה באזור הקריאות הגזעניות. הוא מתח ביקורת גם על כך שרגב מעולם לא תקפה את תפילתו של שחקן בית"ר, איתי שכטר, בזמן שהוא מבקיע שערים אבל ידעה להעביר ביקורת על תפילת השחקן מסכנין.

"ביוהרה מתלהמת נטלה השרה את הרשות להיות דוברת האלוהים", כתב. "אך אל תפילת פיראס וג׳אבר וסגידתם לא שעתה ונתנה דופי באמונתם".

 

אוהדי בית
אוהדי בית"ר בטדי, ארכיון | צילום: פלאש 90

"לפני שנה במשחק דומה חגג שכטר את הגול באמירת שמע ישראל עם כיפה על ראשו ותפילה לשמיים", המשיך הדובר. "סכנין נתבקשה להגיב והתגובה הייתה כמובן מנומסת עם המון כבוד לשחקן, לדת ולזכות שלו להודות לבורא עולם לפי אמונתו ותפיסתו הדתית".

בסיום דבריו בחר חלאילה לפנות לשרה באופן אישי וכתב: "גברת רגב לא מחשבותינו מחשבותייך ולא דרכינו דרכייך, המתבוננים מהצד רואים אותך ומבחינים בהשפעתך. פיו של אדם הוא כבודו".

בית"ר בביקורת על רגב: "מופקרים ובודדים אל מול תופעות הגזענות"

ביום שני, זמן קצר לפני תחילת המשחק בין הקבוצות בני סכנין ובית"ר ירושלים, העלתה לחשבון הפייסבוק שלה השרה רגב סרטון שבו הביעה תמיכה בקבוצת הכדורגל בית"ר. בסיום אמרה רגב "אני מקווה שהספורט ינצח" ומיד החלו להישמע קריאות "שישרף לכם הכפר" מצד אוהדי בית"ר העומדים סמוך לשרה.

זמן קצר לאחר המשחק, בית"ר פרסמה הודעה לילית בה גינתה את הקריאות והכריזה כי תשלול מנויים של אוהדים ותסגור את היציע המזרחי עד להודעה חדשה. "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים מודיע כי הוא מסיר את הכפפות בכל בנוגע למאבק הגלוי באלימות ועוד יותר בגזענות".

בהודעת המועדון גם נמתחה ביקורת על משרד התרבות והספורט על טיפולו בגזענות: "במועדון שואלים היכן אנשי היחידה המיוחדת אשר הוקמה על ידי משרדי הספורט וביטחון הפנים על מנת להתעסק ולטפל ישירות במקרי אלימות וגזענות בספורט, אנו חשים מופקרים ובודדים אל מול תופעות אלו, אזלת ידה של היחידה הורגש סביב המשחק מול בני סכנין".