מאות בני משפחה וחברים הגיעו היום (שני) ללוות את עדיאל קולמן ז"ל, שנרצח בפיגוע הדקירה בירושלים אתמול, בדרכו האחרונה. איילת, אלמנתו של עדיאל, סיפרה על החשש מכך שהוא עבד בעיר העתיקה. "הוא אמר שהוא לא מפחד", סיפרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כמה פעמים אמרתי לו שאולי זה קצת מסוכן והוא אמר 'לא, אני הולך, אני מסתכל סביבי ויש שם המון תיירים וצבא, לא צריך לחשוש'", תיארה. "הגיע צוות של היישוב אליי הביתה לספר לנו על הפציעה. הוא היה צריך להגיע הביתה באזור 16:00. שמתי לב שהוא מתעכב אבל ניסיתי להתקשר והוא לא ענה. אמרתי זה בסדר, תמיד לוקח לו זמן. הייתי עם הילדים כשדפקו בדלת. שניים כבר היו במיטה והבנות הגדולות היו איתי".

איילת קולמן, אלמנתו של עדיאל קולמן ז''ל (צילום: חדשות 2)
הלוויתו של עדיאל | צילום: חדשות 2

עוד סיפרה איילת על האב שהיה עדיאל. "הבן שלי בכה אחרי שסיפרתי לו", המשיכה. "הוא שאל 'מי ייקח אותי על הכתפיים?', מה שעדיאל בדרך כלל עושה בטיולים של שבת ואחרי הצהריים. אבא שמשחק איתם, יוצא איתם למתקנים, מספר להם סיפורים, קורא איתם אינציקלופדיות. צחצח להם שיניים וסיפר להם שהוא רופא ברוסית, עברית ואנגלית. העיקר שהמשימה תוגדר בהצלחה".

"החיים שלנו הם יקרים ואנחנו רוצים לגור פה בארץ שלנו בתחושת ביטחון ולא לפחד", הוסיפה. "מגיע לנו, יש לנו זכות לחיות פה ולגדל את הילדים שלנו עם אבא ועם אמא, המצב שנקלענו אליו הוא לא נורמלי".

עדיאל קולמן ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
עדיאל קולמן ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

יעל, אמו של עדיאל ז"ל, ספדה לו: "עדיאל החמוד, מה אני עושה כאן בכוכב השחר? בדרך במונית חשבתי על ההספד למרות שלא הודיעו שאתה כבר לא נמצא, מה אגיד על ילד כזה צדיק", אמרה האם. "היינו רוצים יותר. מכל דבר טוב רוצים יותר. יותר ליהנות מהנעימות שלך. אבל לא. השם נתן השם לקח. זה היה הזמן שלך, אתה בעולם שכולו טוב, אתה סיימת את השליחות שלך. מהר מדי, כואב מדי, אתה מוקף אור וקדושה".

"הילדים יחסרו לך. תנוח בשלום על משכבך", הוסיפה האם. "לא ינצחו אותנו. כבר אתמול בערב החלטנו שאנחנו ממשיכים, אנחנו בוחרים בחיים".

גם הרב אוהד קרקובר, הרב של כוכב השחר הישוב בו התגורר עדיאל, ספד לו: "אתה הוקרבת על מזבח בניינה של ירושלים עיר הקודש. עדיאל שלנו. עלם צנוע ירא השם עם לב זהב שכל מי שהכיר אותו לא יכל שלא לאהוב אותו. אדם שחיפש אמת. שתמיד היה תוכו כברו. אדם שביקש כל ימיו את הדרך לשם יתברך. השאיר אותנו כואבים והמומים".