יילכו להצביע. מחאת דרוזים, ארכיון | צילום: זהר א דין קבלן, חדשות

הבחירות הדמוקרטיות הראשונות ברשויות המקומיות הדרוזיות בגולן יוצאות לדרך: היום (ראשון) מונו מועצות ממונות בארבע רשויות דרוזיות בגולן - מג'דל שמס, בוקעתא, מסעדה ועין קנייא - כחלק מהיערכות לבחירות מקומיות ברשויות אלה בעוד פחות משנה. היו"רים שנבחרו יכהנו עד לבחירות ברשויות המקומיות בסוף אוקטובר 2018.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מינוי המועצות הממונות וראשי המועצות הוא חלק מהחלטת שר הפנים אריה דרעי לאפשר בחירות דמוקרטיות בפעם הראשונה מאז שנת 1967 גם ביישובים הדרוזים בגולן. המועצות הממונות מטעם משרד הפנים מחליפות על פי החוק את המועצות הממונות שפעלו מאז 1967, בהן כיהנו תושבי הישובים מתוקף כתב מינוי.

יו"ר המועצה הממונה הזמנית מג'דל שאמס הוא שי וינר. לשעבר מנכ"ל החברה הממשלתית לתיירות; יו"ר המועצה הממונה הזמנית בוקעתא הוא יהודה כהן, לשעבר ראש מועצת אלקנה; יו"ר המועצה הממונה הזמנית מסעדה הוא יוסי ברון, לשעבר הממונה על הבחירות ברשויות המקומיות במשרד הפנים; ויו"ר המועצה הממונה הזמנית עין קנייא הוא דני רוטשטיין לשעבר מנכ"ל מועצה אזורית גולן.

במשרד הפנים הדגישו כי מינוי אנשי המקצוע למועצות הזמניות נועד לוודא שהמועצות יפעלו עד לבחירות "באופן תקין ומקצועי", ובכדי לאפשר לחברי המועצות שפוזרו להתמודד למועצות ולראשות הרשויות המקומיות על פי החוק.

אריה דרעי, ארכיון
"מהלך היסטורי". דרעי | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

שר הפנים אריה דרעי אמר: "הבחירות ברשויות הדרוזיות בגולן הם מהלך היסטורי. מהלך המחזק את הדמוקרטיה הישראלית. הגיעה העת, אחרי 41 שנים, שגם בגולן יוכלו התושבים לממש את זכותם הדמוקרטית לבחור את נציגיהם לרשויות המקומיות באופן דמוקרטי וחופשי".

מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן הוסיף: "אני מבקש להודות לראשי המועצות שכיהנו עד כה והביאו את הרשויות הדרוזיות בגולן להישגים מרשימים. חברי המועצות המקומיות שנבחרו היום, כולם אנשי מקצוע מתוך השירות הציבורי, בעלי ניסיון, והם יחזיקו את המושכות בבטחה עד לבחירות. הגיעה העת לאפשר לתושבי הגולן הדרוזים לממש את זכותם הבסיסית לבחור ולעצב בעצמם בבחירות דמוקרטיות, את השלטון המקומי ביישוביהם".