מהיום: פקקי ענק בכניסה לירושלים, ארכיןו (צילום: החדשות)
ירושלים, הבוקר | צילום: החדשות

למרות ההכנות המוקדמות - נראה שלזה אף אחד לא ציפה: פקקי ענק חיכו לנהגים שעשו את דרכם הבוקר (ראשון) לירושלים. אך אלו לא הפקקים הרגילים של יום ראשון טיפוסי - החל מאתמול בערב נסגרו לתנועה שדרות שז"ר המוכרות, ציר הכניסה המרכזי לעיר אליו מגיעים אחרי גשר המיתרים, וזאת בעקבות עבודות תשתית רחבות במסגרת פרויקט הענק "הכניסה לעיר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העירייה ניסתה להכין את התושבים לקראת שבוע וחצי קשים שיעברו עליהם, לאחר שעבודות הפרויקט עברו משלב המנהרה התת קרקעית שנחפרת באזור לשלב שבו יש לבצע עבודות על הקרקע. כך, בין רגע, הכניסה לעיר שינתה את פניה והתושבים נאלצו לנסוע בצירים אחרים, צרים יותר, מסובכים יותר, ואלו כנראה צרו מלהכיל את כלל הנהגים.

בשל חסימתו של ציר כה מרכזי, הורגשו הבוקר הפקקים גם בקרב התושבים שניסו לצאת מהעיר, וגם בקרב אלו שביקשו להיכנס. העבודות תימשכנה עד יום חמישי הבא, אך תופסקנה ביום שישי הקרוב בזמן מרתון ירושלים למשך סוף השבוע.

גם משטרת ישראל נערכה לפקקים. בהודעה שהוציאו אתמול נכתב כי "במסגרת העבודות שבפיקוח עיריית ירושלים ייסגר רחוב שז"ר והתנועה תוסת לצירים חליפיים. שוטרי משטרת ישראל ופקחים יבצעו הכוונה במקום".