5 עדויות נוספות, מנחם נבנהויז (צילום: אתר בית הספר לאמנויות, החדשות)
5 עדויות נוספות, מנחם נבנהויז | צילום: אתר בית הספר לאמנויות, החדשות

אגף החקירות במשטרה החל בבדיקת העדויות נגד מנחם נבנהויז, המורה שלימד בבית הספר "תלמה ילין" ונגדו הושמעו עדויות רבות על פגיעה מינית בתלמידים. עם זאת, לא הוגשה נגדו תלונה רשמית. במשטרה בודקים האם התקיימו מקרים שאינם במסגרת תקופת ההתיישנות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מאז חשיפת הפרשה על ידי אסף הראל באתר "הארץ", התקבלו 5 עדויות נוספות כנגד נבנהויז בטענה להטרדה מינית, חלקם על ידי קטינים. שני סטודנטים בטכניון, המקום בו מועסק נבנהויז כיום, טוענים גם כן כי המורה הנערץ הטריד אותם מינית בשנים האחרונות.

במכתב ששלח אחד הסטודנטים להנהלת הטכניון, נטען כי נבנהויז הציע הצעות מגונות והגיע עד כדי מעשים פיזיים עם סטודנט אחר. בהנהלת הטכניון התקבלה דרישה להפסקת העסקתו של המורה. בני נתן, דיקן הסטודנטים בטכניון, הגיב לדרישה והשיב כי החלה בדיקה מקיפה ושנבנהויז הוצא בהחלטה משותפת לחופשה ללא הגבלת זמן.

פרשת ההטרדות המיניות ב"תלמה ילין" ממשיכה להסתעף

מנחם נבנהויז הודיע היום (רביעי) על יציאתו לחופשה בלתי מוגבלת מהטכניון, לשם עבר ללמד כשעזב את בית הספר "תלמה ילין" בתל אביב. מהטכניון נמסר כי כבר נמצא לנבנהויז מחליף ולא ברור אם ישוב ללמוד במוסד.

עוד הודיעו בטכניון: "אנו עורכים בדיקה מקיפה על מנת לברר אם היו הטרדות או תקיפות מיניות בתקופת עבודתו בטכניון. הטכניון משקיע משאבים ומאמצים רבים כדי להבטיח סביבת עבודה ולימודים המכבדת כל אישה ואיש בקמפוס, ופועל באופן שוטף ועקבי למניעת הטרדות מיניות ולטיפוח תרבות מכבדת".

אין תמונה
סטודנטים התלוננו, הטכניוןהפרשה נחשפה אתמול על ידי אסף הראל באתר "הארץ". במונולוג שפרסם סיפר הראל כי הוא ורבים נוספים הותקפו מינית על ידי נבנהויז, בזמן שכיהן כמורה בתיכון לאומנויות "תלמה ילין". במהלך היום נחשפו עוד מקרים רבים לכאורה של תלמידים שהותקפו בידי מורם הנערץ. אחד מהם הוא המנצח ישי שטקלר, היום בן 45 ומורה בעצמו בתלמה ילין. בשיחה עם חדשות 2 הוא שיחזר את מה שעבר לכאורה, וגם סיפר איך גילה שהוא מקרה אחד מני רבים.

לדברי שטקלר, הוא ניגש להנהלת בית הספר לפני 5 שנים וסיפר להם את שאירע. מאז עבודתו של נבנהויז הופסקה בתלמה ילין, אך הוא המשיך ללמד בטכניון. "אני יצאתי עם זה החוצה לפני 5 שנים במה שאני קורא לזה 'פיצוץ מבוקר'", סיפר שטקלר.

הוא הוסיף כי "לפני חמש שנים במקרה נפגשתי עם חבר שלא נפגשתי אתו 20 שנה. הוא שאל אותי מתי התחלתי ללמד ניצוח, ואז אמרתי לו: 'אתה לא זוכר שלמדתי ניצוח כשהיינו בתלמה ילין, אצל מנחם?' ואז הוא שאל אותי שאלה מאוד ישירה וחצי בצחוק הוא אמר לי: 'אה, אתה מהילדים שמנחם אנס?' ואני, הלב שלי נפל לתחתונים, ואמרתי לו כן. אבל באותה שנייה הבנתי שאני לא לבד. תוך שבוע הגענו כבר לשבעה ילדים".

"יצאתי משם והקאתי"

שטקלר סיפר כי נבנהויז היה מורה נערץ שתמרן אותו: "אנחנו הערצנו את האדמה שהוא דרך עליה, פשוט הוא היה באמת מנצח נערץ. ואני למדתי אצלו באופן פרטי ניצוח ובמניפולציה רגשית, פשוט דיבר איתי על זה שאמן צריך לתת חופש לתחושות שלו. ואז הוא אמר: 'אני מרגיש כל כך חופשי איתך, אני יכול להתפשט"."הוא באמת התפשט, והוא גם הפשיט אותי", המשיך. "הוא רצה שאני אגע בו והוא נגע בי ולא ממש שיתפתי איתו פעולה. ואז הוא פשוט אמר לי משפט שלא אשכח: שאני כנראה לא אמן אמיתי אם אני לא מוכן להגיע איתו רחוק. עברתי חוויה רגשית מאוד מאוד קשה, יצאתי משם והקאתי".

המורה מנחם נבנהויז בחר שלא להגיב לדברים.