רגב בשנה שעברה (צילום: חדשות)
השרה רגב והסמל החדש ליום העצמאות | צילום: חדשות

לאחר ששרת התרבות והספורט מירי רגב הציגה היום (שני) לראשונה את הסמל החדש לציון יום העצמאות, היא חשפה גם את התוכנית האומנותית: "קיבלתי החלטה ששנת ה-70 של מדינת ישראל תהיה בנושא מורשת של חדשנות: זה בא לידי ביטוי בלוגו, בטקס המשואות וכמובן באירועי יום העצמאות ה-70".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השרה הסבירה שהיא לא מעוניינת לחשוף את כל האירועים החגיגיים, אלא רק את 70 השעות הראשונות. "השנה לא נקיים שני אירועים בירושלים אלא נעשה קונספט שונה לגמרי", הודיעה. "חשבתי שיהיה נכון לעשות קונספט של אירועים מתגלגלים שמתחילים בטקס יום העצמאות שיחול השנה ביום רביעי והם יסתיימו במוצאי שבת: 70 שעות של חגיגה ישראלית שמחברים את אזרחי המדינה כולה בכל הארץ באירועים מגוונים ושמחים".

שיר אחד בכל הארץ - ואחריו מסיבת חוף

בדבריה, הצהירה השרה פעם נוספת כי הוא מעוניינת שהשנה יתקיים גם מצעד צבאי ביום העצמאות, ואמרה שהיא פנתה בנושא לשר הביטחון, אך לדבריה הוא השיב לה כי הוא רוצה לחשוב על הנושא.

רגב ציינה כי בטקס המשואות המסורתי בהר הרצל "כולנו נשיר שיר אחד מתוך שמחה גאווה והוקרה למדינת ישראל. נעבור לאולפן שידורים מיוחד ובשעה נתונה תהיה ספירה לאחור וביחד נשיר שיר אחד שאותו נפרסם כמה חודשים לפני כדי שכולם יוכלו ללמוד אותו".

השרה המשיכה ואמרה כי לאחר מכן מתוכנן "'לילה כחול לבן', מסיבת חוף ענקית על 70 קילומטרים, גם בטבריה וגם באילת, ששם כל הצעירים יוכלו להנות ממוסיקה שמחה, שירים של פעם ושל היום ומוסיקה לועזית".

אירועי ה-70 למדינה (צילום: משרד התרבות והספורט)
צילום: משרד התרבות והספורט

"יום לאחר טקס הדלקת המשואות יהיה מצעד מיוחד שמעולם לא ראינו כאן בארץ", הוסיפה רגב. "זה יהיה מצעד לילה ענק, 'מצעד אור' שיביאו לידי ביטוי את ההצלחות והחדשנות של המדינה. בהמשך, נעשה את אחד האירועים המדוברים בהיסטוריה: דואטים של זמר/ת יוצר/ת חיים עם זמר/ת יוצר/ת שאינם בן החיים. וכך בעצם נסגור את אירועי הפתיחה של שנת ה-70".