פרויקט מיוחד (צילום: חדשות 2)
אילובטרציה (ארכיון) | צילום: חדשות 2

גם בשנת 2018, הגזענות מרימה את ראשה המכוער: רחל הילה טגניה התקשרה לאחרונה לחברת פרטנר, על מנת לברר האם משתלם לה לעבור אליה מחברת סלקום TV - בעצתו של חבר. לאחר שיחה עם הנציג הבינה שהעסקה אינה משתלמת בשלב זה עבורה ועבור בן זוגה, וניתקה את הטלפון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כעבור זמן קצר קיבלה הודעה קולית בוואטסאפ מהנציג. "לא רציתי להתעסק איתה, כי הייתי בטוחה שהוא רוצה לנסות לשכנע אותי שוב - אז פשוט העברתי אותה באופן אוטומטי לבן זוגי", סיפרה בריאיון לשש עם עודד בן עמי. "כשעמדתי להניח את הטלפון, הבחנתי שההודעה נמחקה, אז הסתקרנתי והלכתי לשמוע אותה במכשיר שלו".

ההודעה ששמעה הייתה מיועדת לחבר המשותף שהפנה את טגניה לחברה. "אח שלי, פעם הבאה אל תביא לי אתיופים", הוא נשמע אומר. "הם לא מוכרים, לא קונים. היא רוצה שאני אעשה לה הנחה, היא חושבת שזה חברה של אבא שלי".

טגניה הייתה מזועזעת. "כעסתי ברמה מטורפת", היא נזכרת. "הוא הכליל עדה שלמה - ואנחנו ב-2018! זה כואב לי. כמה אפשר? נמאס כבר לשמוע את זה, כולנו שווים". לדבריה, "אנחנו דור אחר, דור שפותח את הפה שלו ודורש את המקום שלו".

גם בפרטנר הביעו שאט נפש מהאירוע. "אנחנו מזועזעים כמוכם מההתבטאות המגונה של העובד ומוקיעים אותה", נמסר מהחברה בתגובה. "הדבר מנוגד לחלוטין לערכי החברה. העובד זומן לשיחת שימוע לפני פיטורין. אנו מבקשים להתנצל בשם כל עובדי החברה, שמרגישים גם הם פגועים מהתנהגות מקוממת זו".