אירוע חריג בכביש 1: ביום שישי האחרון איתרו שוטרי אגף התנועה במשטרה מכונית שבה נדחסו 9 נפשות באופן מסוכן, ביניהם גם תינוק בן כשנה שהושב על ברכי אמו במושב הקדמי. הנהג הסביר לשוטר שעצר אותו כי העדיף שילדיו לא ייסעו באוטובוס במזג האוויר הסוער.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הנהג, תושב אזור ירושלים, התבקש לעצור בצד הדרך על מנת לשמור על ביטחונם של הנוסעים. במהלך הבדיקה הופתע השוטר לגלות כי בנוסף לתינוק ישבו במושב האחורי עוד 6 ילדים קטנים היושבים האחד על השני כשאינם חגורים כלל.

השוטר הסביר לנהג את חומרת העבירה והסיכון הכרוך בהסעת ילדיו כשאינם רתומים למושבי בטיחות וחגורות בטיחות. הנהג מצידו טען כי עקב מזג האוויר העדיף להוביל את משפחתו ברכב ולא באוטובוס. נגד הנהג בן ה-37 נרשמה הזמנה לדין בעבירה של נהיגה בקלות ראש, לא לפני שהשוטרים וידאו שהוא מתקשר לבן משפחה שיגיע ויסייע בהובלת הילדים עם רכב נוסף.

במשטרה ציינו כי ערנותם של השוטרים מנעה אסון אפשרי וכי שמירה על ביטחונם של הנוסעים היא באחריותו של הנהג. "הורים הנוהגים בחוסר אחריות ומושיבים את ילדיהם ללא התקני ריסון ומושבי בטיחות ברכב מסכנים את חייהם באופן ממשי", אמרו עוד. "מחקרים מראים כי מושבי הבטיחות וחגירת חגורות בטיחות מצילים חיים בזמן תאונה. יש להוקיע התנהגות רשלנית".