ב"להתחיל מחדש – מקלט שיקומי לחיות במצוקה" ברמת השרון שוהים כלבים, חתולים וגם חמורים, עזים וחיות משק נוספות שנזנחו או עברו התעללות. הן חיות באחווה ובשלום, אך הטיפול בחיות האלה דורש הרבה זמן וכסף - 50 אלף שקלים מדי שנה – שרובו מגיע מתרומות. בשבוע שעבר מנהלת המקלט קיבלה טלפון מפתיע במהלכו התבשרה: "טלגראס" תתרום לבה 42 אלף שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"טלגראס" שם של פלטפורמה ישראלית הפועלת במסגרת אפליקציית המסרים המאובטחת טלגרם, מתחרה של וואטסאפ, ומשמשת לסחר בלתי חוקי בקנאביס. רשומים אליה לא פחות ממאה אלף ישראלים והיא עובדת כל כך טוב עד שמנהליה החליטו לתרום חלק מהרווחים למטרה שהייתה חשובה להם, כמו המקלט ברמת השרון.
 

למרות הפעילות הבלתי חוקית בטלגראס ועשרות המעצרים שבוצעו בעקבותיה, טלגראס מביאה למפעיליה רווחים של כרבע מיליון שקל מדי חודש. המקים והמפעיל הוא עמוס סילבר, ישראלי שנמצא בארצות הברית וככל הנראה ייעצר במידה ויחזור לישראל.

בקרוב קנאביס יהיה חוקי? (צילום: אביר סולטן, פלאש 90, חדשות)
קנאביס, ארכיון | צילום: אביר סולטן, פלאש 90, חדשות

"הגיע שליח שהביא לי במין שקית כזאת ערימה של מזומנים", שחזרה שרון, שאמנם ידעה שהתרומה הנדיבה הגיעה מטלגראס אך לא ידעה מי האיש שעומד מאחוריה. בשיחת וידאו עם סילבר היא גילתה מי הפנים שעומדים מאחורי התרומה והודתה לו באופן אישי.

"אין לי מילים להודות לך", אמרה שרון. בשיחה אמר סילבר כי הוא הציע למדינה לגזור רווחים על הפעילות בטלגראס, אך קיבל תשובה שלילית: "בזמנו הצעתי למס הכנסה שייקחו מאיתנו תשלום והם אמרו שזה בלתי אפשרי לקחת מאתנו תשלום על מעשה לא חוקי".