עשרות חרדים הפגינו היום (שני) נגד מעצרם של שלושה תלמידי ישיבה שלא התייצבו בלשכת הגיוס, והוגדרו על ידי צה"ל כעריקים. ההפגנה המרכזית התקיימה בירושלים, במסגרתה חסמו המפגינים את הכניסה לעיר וגרמו לסגירתו של כביש 1 למזרח מגינות סחרוב, שנפתח מחדש כעבור זמן קצר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשטרה עצרה 20 מפגינים בגין הפרת הסדר הציבורי. "המשטרה ערוכה בכלל המוקדים למניעה ככל שניתן שיבוש חיי השגרה של תושבי העיר , שוטרי אגף התנועה מווסתים ומכווינים התנועה", מסרה המשטרה.

חרדים חוסמים כביש בירושלים (צילום: מדברים תקשורת)
מפגינים נגד מעצר בני ישיבות עריקים | צילום: מדברים תקשורת

עוד חסמו המפגינים צירים בכביש 25 מצומת בית הגדי לכיוון צומת גילת, בכביש 412 מצומת בית דגן לישוב בית דגן וניסו לחסום את התנועה בצומת מסמיה.

"הועדה להצלת עולם התורה מבהירה כי ציבור בני התורה לא חת מכל איום, וכי כל נסיון להלך אימים על בני התורה על ידי הטלת גזרי דין ומעצרים ממושכים, יתקל בעוז רוחם של בני התורה שמוכנים לכל מעצר וגזר דין, ושמוכנים למסור את נפש", כתבו המפגינים בכרוז שהפיצו. "ציבור בני התורה בכל מקום ייצא היום ובכל יום לרחובה של עיר עד שאחרון העצורים ייצא מהכלא וישוב למקומו הטבעי בבית המדרש".

אתמול התקיימה הפגנה נוספת נגד עונשו של תלמיד ישיבה ממשפחה מיוחסת שערק ונשפט ל-20 יום בכלא צבאי, במהלכה כ-100 מפגינים חסמו צירים מרכזיים בבני ברק ורמת גן. לדברי המשטרה, במהלך ההפגנה החלו המפגינים להתפרע, ניסו לחסום צירים ולשכב על הכביש, תוך הפרעה למהלך החיים הנורמטיביים וסכנת חיים. כמו כן כמה מהם גילו אלימות נגד השוטרים. בעקבות כך הוכרזה ההפגנה כבלתי חוקית וחמישה מפגינים נעצרו.