אילוסטרציה (צילום: חדשות 2, N12)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2, N12

את המכתב שהגיע השבוע לדירתה של רחל פרקט בחולון היא כבר לא תקרא. משטרת ישראל מבשרת לה שם באופן רשמי על סגירת התיק בגין תלונתה שהוגשה במחלק פשעים איילון. אלא שפרקט נפטרה לפני חודש וחצי, ובני משפחתה ההמומים התקשו להאמין שכך, במסמך "חסר רגישות" לדבריהם, בוחרת משטרת ישראל לעדכן כי מותה ממחלה בביתה נחקר ונמצא כי אינו פלילי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

החוק במדינת ישראל מחייב את המשטרה להגיע לכל מקום שבו נפטר אדם שאינו בית חולים ולוודא שלא מדובר באירוע פלילי. הנוהל הזה חשוב כדי להבטיח שאירועים פליליים לא יחמקו מעינה של המשטרה. אלא שסיום החקירה הזו בסיטואציה רגישה למשפחות, לא תמיד, כנראה, מסתיים ברגישות יתר של השוטרים.

"לכבוד רחל פרקט", ממוען המכתב שהגיע 6 שבועות אחרי מותה ממחלה בגיל 84. "לאחר בדיקת תלונתך הוחלט על סגירת התיק וזאת מן הסיבה: אין אשמה פלילית". על המכתב חתום מפקד מחלק בילוש במרחב, שאף מוסיף, למרבה הפליאה, כי המנוחה "רשאית לערער תוך 30 ימים מהיום בו נמסרה לך הודעה זו" וכן "להגיש קובלנה לבית המשפט".

"רשאית להגיש קובלנה לבית המשפט". המכתב (צילום: אור גלזר)
"רשאית להגיש קובלנה לבית המשפט". המכתב | צילום: אור גלזר

ציפי, בתה של פרקט, נבהלה ברגע הראשון שבו קראה את המכתב. "הייתי בהלם", היא אומרת. "לא הבנתי על מה מדובר, מה זה הפשעים האלה, מה רוצים מאמא שלי? רק כשראיתי את תאריך התלונה, שזה בעצם תאריך הפטירה, הבנתי. זו משטרה הזויה. למען את המכתב לאדם שנפטר ולתת לו זכות לערער - איזה מין דבר זה? הטופס הזה לא מתאים ולא רגיש".

ממרחב איילון של המשטרה נמסר בתגובה: "מבדיקה שערכנו עולה כי אכן נפלה טעות אנוש בכתובת הנמען אליו נשלח המכתב. אנו מצרים על אי הנעימות שנגרמה למשפחה ומשתתפים בצערה. הנושא יתוחקר ויופקו לקחים בהתאם".