איגור שוחט נסע אתמול מבת ים לרמת גן כשלפתע קיבל טלפון. הוא עצר בצד הדרך ואז מנוף ענק קרס על מכוניתו ומחץ אותה. בנס הוא הצליח להיחלץ מהרכב המעוך בעזרת עוברי אורח שהבחינו בדרמה. "שנייה לאחר שעצרתי המנוף קרס על הרכב שלי ועל רכבים נוספים", סיפר שוחט לחדשות 2 Online ממיטתו בביה"ח וולפסון בחולון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הייתי בתוך המכונית ליד ההגה", הוסיף איגור. "המנוף חצה את האוטו, במרחק חצי מילימטר ממני. אזרחים שעברו בדרך פשוט שלפו אותי מהרכב".

"אני זוכר את הלחץ שאני לא מצליח לצאת מהאוטו וריח של דלק מתחיל להתפזר בתוך המכונית", תיאר שוחט את הרגעים המצמררים. "ההרגשה היא שאני לא מבין אם אני חי, או לא חי, או אם אחיה. זה היה יכול להיגמר תוך שנייה. גם אם המנוף לא גרם למוות, האוטו היה עלול להתפוצץ מדליפת הדלק. זה אחד הדברים המזעזעים שבן אדם יכול לעבור".

שוחט סיפר כי לאחר הקריסה, הרגיש שנפגע בראשו, בצוואר ובכל הגוף. "זה לא משהו קטן שנופל על הראש", ציין. "זה נס. אני צריך להודות לאלוהים שהשאיר אותי בחיים ועל כך שהבנות שלי לא היו איתי בתוך האוטו. זה נורא בתור אבא לדעת שהילדים שלך מאחורה כשדבר כזה קורה".

"לא חשבתי על עצמי יותר מדי אלא רק איך לצאת מהסיטואציה הזאת, אבל כשאתה כלוא אתה לא יכול לעשות שום דבר", הוא הסביר. "לקח דקה עד שכוחות ההצלה הגיעו למקום. בחורה שהייתה שם הוציאה אותי תוך חצי דקה. אני רוצה למסור לה תודה רבה, כנראה היא דיירת שגרה שם. היא פתחה את הדלת של האוטו כי לא יכולתי לפתוח את הדלת מבפנים. המשפחה שלי גם מודה לה. אנחנו לא יודעים איך להגיע אליה ולהודות לה".

"זירה מורכבת". בת ים (צילום: צופי אש בת ים)
המנוף לאחר הקריסה בבת ים, אתמול | צילום: צופי אש בת ים

שוחט ציין כי הוא עובד בתחום הנדל"ן, לכן הוא מכיר היטב את המחדלים והמחאה סביב מנופי הבנייה שקורסים בזה אחר זה. לדבריו, הממשלה אחראית למצב העגום. "יש לנו זיכרון קצר אבל אנחנו לא פותרים את הבעיות האלה", הוא טען. "אבל הפתרון צריך לבוא מלמעלה - ברגולציה. אני חושב שהייתה כתובת על הקיר כמו לפני שבועיים בראש העין כשמנוף נפל. אם שם לא הייתה הכתובת אז גם אני לא הכתובת. רק כשאנשים ימותו יקרה משהו. אותי ישכחו מהר כי אני פצוע בינוני, רק שאני לא יודע איך אני חוזר לשגרה".

עמי ניצל יחד עם בתו: "העגורן קרס בזמן שדיברו ברדיו על מחאת המנופאים" 

גם עמי קאופמן ובתו אמה בת ה-9 ניצלו בנס לאחר שרכבם נמעך מהמנוף. "נסענו לכיוון הבית, שמעתי ברדיו תכנית כלכלית בה דיברו על התאונות באתרי הבנייה ועל שביתת המנופאים", שחזר. "שלוש דקות אחר כך נכנסתי לחנייה בבית שלי סוגר את האוטו ונפל מנוף על האוטו כשהבת שלי יושבת מאחור".

"לא הצלחתי לצאת בהתחלה, לא הצלחתי לפתוח את הדלת. שמעתי את הבת שלי צועקת", סיפר. "איכשהו הצלחתי לשלוף אותה החוצה. המנוף נפל על הצד שלה. רצנו משם 50 מטר והתחלתי לזעוק לעזרה. שכנים טיפלו בנו עד שהגיעו אמבולנסים".

"הבת שלי הייתה בשוק ובכתה, היום כששאלתי אותה היא אמרה לי שהיא לא זוכרת כלום", ציין. "אולי עדיף ככה אבל היא בסדר ואנחנו בסדר".