בצהרי יום שישי האחרון ישב תומר בסלון ביתו בקומה הראשונה ברחוב תנועת הנוער בראשון לציון, כשלפתע שמע רעש חזק מאוד מהרחוב. בשל מזג האוויר הסוער הוא חשב תחילה שמדובר ברעמים, אבל אז אשתו הסתכלה דרך החלון והבחינה כי "לבנים שלמות נופלות מהשמיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אשתי צעקה לי: 'הבניין מתפרק!'", משחזר תומר בשיחה עם חדשות 2 Online. "זה נמשך כמה דקות, פחדנו לצאת החוצה". כשלבסוף הרעש פסק, יצאו תומר ושכניו לרחוב ולא האמינו למה שראו - כ-40 אריחים נפלו מהחלק העליון של הבניין על כלי רכב שחנו למטה והתפזרו על הקרקע.

"בנס לא קרה אסון - זו שכונה של צעירים עם ילדים קטנים שכל היום משחקים ברחוב", אמר תומר. "קשה לי לחשוב איך זה עלול היה להיגמר".

"בנס לא קרה אסון"
"בנס לא קרה אסון" | צילום:

תומר רכש בכוונה דירה בקומה הראשונה בבניין, אותו בנה הקבלן א. דורי לפני 14 שנים, כדי שלבנותיו תהיה גינה לשחק בה, אולם כעת הן לא יכולות להשתמש בה. "הקבלן מתנער מאחריות", טוען תומר בכעס. "פנו אליו מהוועד והוא לא מוכן לתת פתרון. תיקון האריחים יעלה יותר מ-100 אלף שקל".

"הקבלן לא לוקח אחריות"
"הקבלן לא לוקח אחריות" | צילום:

הדיירים דיווחו על המתרחש לעיריית ראשן לציון, שגידרה את המקום כדי שהעוברים והשבים לא יעברו בו - אולם לדברי תומר, הפעולה לא מספקת והאזור עדיין מהווה סכנה בטיחותית. "מספיק שילד קטן לא ישים לב וייכנס למתחם שבו הם נפלו, ואכלנו אותה", הוא אומר. "יש עוד אריחים שמתנדנדים".

הקבלן א. דורי סירב למסור תגובה

מעיריית ראשון לציון טרם נמסרה תגובה

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il