קריסת המנוף ברמת גן הבוקר (ראשון) פגעה במספר כלי רכב וגם בדירות סמוכות. השוכרת באחת הדירות שמעה על ההתרחשויות באתרי החדשות - והגיעה במהירות למקום על מנת לבדוק שהחתולים לא נפגעו. גם בעל הדירה שגר בסמוך הוזעק למקום כדי לאמוד את הנזק. תיעוד: כך נראו הרגעים הדרמטיים לאחר הקריסה, בהם ברחו תושבים מהאזור והזהירו אחד את השני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשטרה הודיעה על חסימת צירים ברמת גן בעקבות קריסת המנוף: רחוב נווה יהושוע נחסם מרחוב הירדן עד רחוב כנרת. כמו כן נחסמו רחוב בן אליעזר, רחוב כנרת פינת ארנון, רחוב סטופ ורחוב העלייה השלישית. "הציבור מתבקש לנסוע בדרכים חלופיות ובשום מקרה לא להגיע לאזור הקריסה", נמסר מהמשטרה.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי ככל הנראה קריסת המנוף נגרמה כתוצאה מכשל הנדסי במהלך הפעלתו. "בעקבות האירוע מנהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה הטיל צו להפסקת העבודות במקום למשך 48 שעות".

מחברת אורתם מליבו האחראית לעבודות נמסר: "מדובר באירוע מצער שאת נסיבותיו אנחנו בודקים כעת, יחד עם כלל הגורמים הרלוונטיים. המנוף, שנשכר ותופעל על ידי חברה גדולה ובעלת ניסיון, עבר את כל הבדיקות על ידי הרשויות ובודק מנופים מאושר לפני תחילת העבודות ובמהלך חודש ינואר האחרון. כמו כן המנופאי שהפעיל אותו הינו בעל רישיון בתוקף".

עוד הדגישו בחברה כי "בטיחות בעבודה הוא הנושא החשוב ביותר והראשון שעומד לנגד עיני החברה והאתר נמצא בפיקוח צמוד של ממונה בטיחות. נמתין לבדיקות כלל הגורמים על מנת להבין מה גרם לתקלה באתר, ומכאן אנו שולחים איחולי החלמה לנפגעים באירוע".

"העיקר שהכל נגמר בשלום"

ליזה, שגרה בדירה שעליה קרס המנוף, סיפרה לחדשות 2: "חבר שלי ראה בחדשות שקרס מנוף, התעמקנו וראינו בתמונות שזו הדירה שלנו. ישר חזרתי לכאן, לא נתנו לי להיכנס".

"שני החתולים שלי נשארו בתוך הבית", סיפרה. "ביקשתי מכוחות החילוץ לבדוק שהכול בסדר איתם. הם עשו זאת ועכשיו אנחנו מחכים שיאפשרו לנו לחזור". 

בעל הדירה בה מתגוררת ליזה, לטיף ששון, מתגורר לא רחוק מרחוב נווה יהושע בו קרס המנוף. "לא הייתי בבית, כל המשפחה התקשרה אליי וסיפרו לי על מה שקרה, באתי רועד לכאן. ברוך השם לא קרה כלום, אבל העיקר שהכל נגמר בשלום".

"לא נתנו לי להיכנס עדיין. אני מעריך שנזק נגרם לחלק מהדירה – לסלון ולמטבח", העריך ממבט חטוף בזירה.

נמצא הפתרון לתאונות בענף הבנייה? (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
"אווירה של בהלה" | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

"אם היה נופל שעתיים קודם, היו הרוגים רבים"

עובד בעסק סמוך למקום הקריסה טען כי האירוע התרחש במהירות וכי העוברים והשבים באזור נתקפו בבהלה. "בשניה אחת זה נפל ", סיפר לחדשות 2 Online. "היתה אווירה של בהלה, אנשים פחדו".

חיים אביגל, עד ראייה נוסף שמתגורר באזור, סיפר כי לאחרונה חשש מפני האפשרות שהמנוף, הממוקם בלבו של שטח מאוכלס, יקרוס ויפגע באזרחים. "אני כבר שבועיים מביט למעלה בדאגה כל פעם שאני עובר בכניסה לבית. אם היה נופל שעתיים קודם היו הרוגים רבים כי יש שם פקק מטורף כל בוקר".

בתקרית הבוקר נפצעו שני בני אדם, בהם המנופאי שפונה במצב בינוני. אדם נוסף נפצע באורח קל .זמן קצר לאחר האירוע נפצע קל עובד נוסף, בעקבות קריסת פיגומים באתר בנייה אחר ברמת גן.

קריסת המנוף ברמת גן (צילום: יאיר צור תיעוד מבצעי מד"א)
קריסת המנוף ברמת גן | צילום: יאיר צור תיעוד מבצעי מד"א

"יצאנו מבית חולים חזרה לתחנת מד"א כשלפתע ראינו מולנו מנוף שקורס", שחזר עודד שינקמן, פראמדיק מד"א שהוזעק לזירה. "תוך כדי שאנחנו מדווחים במהירות למוקד המבצעים של מד"א על האירוע הגענו למקום. בתוך המנוף שקרס נלכד גבר כבן 38, יחד עם פועלים מהאתר חילצנו אותו בהכרה וסובל מחבלות בראש ובגפיים. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותו במצב בינוני ויציב לבית החולים".

זמן קצר לאחר האירוע דווח על תאונת עבודה נוספת באתר בנייה בעיר. האירוע התרחש ברחוב ההגנה, כשבמהלכו נפצע קל אדם נוסף, כתוצאה מקריסת פיגומים. צוות מד"א שהוזעק לזירת האירוע העניק לו טיפול רפואי באתר הבנייה.