לפני כחודשיים פורסם בחדשות 2 Online סיפורו של מוטי גולדשטיין בן ה-61, שכמו רבים בני גילו מוצאים עצמם מובטלים ומתקשים לחזור אל שוק העבודה. בעקבות הפרסום, הצליח מוטי סוף סוף למצוא עבודה חדשה. "הרבה לא חזרו אלי, אבל היו אלו שחזרו אלי ואז זה כבר התחיל לנוע", הוא מספר בהתרגשות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשך שנתיים חיפש מוטי כל דרך אפשרית לחזור לשוק העבודה, אך בשל גילו, התקשה למצוא מי שיסכים להעסיק אותו בתחום ההיטק בו עבד. "אניי והחברים שלי הפצנו את הכתבה בכל מקום", הוא מסביר. "חבר טוב שלי שם את הוידאו ב'לינקדין' שלו ואז גם כל החברים שלו ראו, שהם אנשים מקצועיים".

מוטי מספר כי בעקבות פרסם הכתבה פנו אליו מכל מיני מקומות, גם אנשים שהוא אינו מכיר,  וביקשו שישלח את קורות החיים שלו. "פנו אלי גם מחברות כוח אדם שהסרטון הגיע אליהן", הוסיף. "התחושה הייתה טובה, באופן כללי יש לי רושם שהשוק יותר תוסס - לפחות בתחום שלי".

מקום העבודה החדש משל מוטי הוא בתחום בו עבד בטרם הפך למובטל. "מצאתי מקום טוב שרוצים אותי, עם תנאים טובים, ואני מתחיל עוד שבוע לעבוד", אמר. "אני מאוד שמח לחזור לעבודה, יותר מהכל זה היה הכי חשוב לי".

אך מוטי לא לבד. הוא אחד מ-27 אלף אנשים בישראל במצבו: מעל גיל 55 שמצאו עצמם מחוץ לשוק העבודה - 13% מסך המובטלים בארץ. "הראשונים שהולכים הביתה בחברות שעורכות צמצומים הם המבוגרים", מסבירה תמי רז, מומחית לתעסוקת הגיל השלישי ומנהלת קהילת קריירה שנייה באתר מוטק'ה לגילאי 50 ומעלה, "מתייחסים לעובד בגלל הגיל שלו ולא למידת ההתאמה שלו לתפקיד".

לפניות לכתבת: Avivitm@ch2news.co.il