הערב (שני) במהדורה המרכזית נשדר את הפרק הראשון בסדרת התחקירים "מסך עשן", ובו נראה כיצד מעטפות כסף שנמסרות לאחד ממקורביו של שר הבריאות יעקב ליצמן פותחות דלתות במשרד הבריאות עבור חברה פיקטיבית לייבוא סיגריות אלקטרוניות. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתחקיר שעשה כתב חדשות 2 חיים ריבלין עם צח שאול, אמנון בן דוד, עמרי מנשה ויולן כהן, התחזו חברי המערכת לנציגים של חברה יפנית המייצרת סיגריות אלקטרוניות, המבקשת להכניס לארץ את מוצריה.

תחנה ראשונה בתחקיר היתה בעיתון "המודיע", עיתון המזוהה עם חסידות גור, שעליה נמנה גם השר ליצמן. בפגישה במחלקת השיווק של העיתון בבני ברק, התעניינו התחקירנים שלנו באפשרות לפרסם את המוצר בעיתון, ותהו אם יש למי מאנשי המערכת קשר לשר הבריאות, שכן אנחנו מבקשים לוודא שלא יוטלו מגבלות על שיווק ומכירה של המוצר המזיק בטרם נחליט על הייבוא לארץ. 

מנהלות השיווק בעיתון הכניסו לחדר את כתב הנדל"ן של המודיע, יעקב רייניץ, שהוצג כאיש הקשר ללשכת השר. בעיתון רמזו לנו שכדאי לשכור את שירותיו כדי לקדם את ענייננו במשרד הבריאות. מכאן ואילך, החל רייניץ "לעבוד עבורנו", ובתמורה למעטפות כסף ארגן לנו פגישות עם בכירי משרד הבריאות ובראשם השר, יעקב ליצמן. הנה קטע מהמפגש הראשון בעיתון המודיע.

גילויים חדשים ונוספים - בסדרה שתשודר החל מהערב במהדורה המרכזית.