יממה לאחר הרצח הטרגי במגדל, הובאו הערב (ראשון) למנוחות בבית העלמין במושבה דור כרסנטי, בת ה-23 ושני בניה בנימין בן 8 חודשים ויוסף בן כשנתיים שנרצחו על פי החשד על ידי אב המשפחה. מאות בני משפחה וחברים הגיעו ללוות אותם בדרכם האחרונה. מוקדם יותר הובא למנוחות הנרצח הרביעי, נחמן עתיה ז"ל בן ה-11.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זכינו להכירך ילדה יפה ולהיות חלק ממשפחתך", ספדו לה בני משפחתה. "אישה שופעת מעשים טובים ונתינה רבה, והכל בנעימות ובלי לבקש תמורה. אוצרותייך מתלווים אלייך לעולם הבא. כל כך הרבה תהיות, למה? איך? היית בת נפלאה להורייך, הבאת גאווה בדרך בה בחרת. אנחנו המשפחה הקרובה מחזקים נמשיך לתמוך בכל קושי ומכשול. נוחו בשלום על משכבכם".

דור כרסנטי ז"ל וילדיה (צילום: חדשות)
דור כרסנטי וילדיה | צילום: חדשות

רפאלה, קרובת המשפחה נוספת, ספדה אף היא לדור ז"ל ואמרה כי הייתה צדיקה. "דור, יוסף ובנימין קשה לדבר עליכם בלשון עבר, כשאני חושבת עליכם אני רואה מלאכים ונפשות שמעולם לא ידעו לפגוע בנפש חיה", ספדה. "דור, כל כך צעירה ותמימה עם נפש טהורה. היית ילדה שצוחקת ושמחה, כולם אהבו אותך. החלטת שאת חוזרת בתשובה ומתקרבת לאלוהים. כנראה שהוא ידע למה הוא רוצה אותך קרוב, אבל לצערנו רצה אותך קרוב מידי".

בעלה של דור, ששמו טרם הותר לפרסום, הובא היום לבית המשפט. מעצרו הוארך ב-11 ימים והוא נשלח להסתכלות פסיכיאטרית. בבית המשפט ביקש החשוד "סליחה מאלוהים" על מעשיו.

"לא האמנתי שזה יקרה לנו"

אתמול הלך נחמן ז"ל יחד עם אחיו נתן לסעודת שבת אצל שכניהם, במהלכה על פי החשד דקר למוות אבי המשפחה את אשתו ושני ילדיו וגם את נחמן. אחיו נתן נמלט מהזירה וחייו ניצלו. "נחמן אתה היית צדיק. היום אני מבין שנפלה בחלקי זכות להיות אבא שלך, וכמו תמיד אפשר להעריך את זה רק אחרי שנפרדים", ספד לו אביו, ישראל."נחמן הצדיק, אני צריך להספיד אותך שלא כדרכו של עולם", הוסיף האב. "אם נפרדנו ממך ככה, כנראה שאתה צדיק גדול מאוד. אני יודע שעכשיו אתה שמח. אנא ממך תתפלל עלינו ובפרט על נתן, שנמשיך לחיות חיים בריאים בגוף ונפש, שנוכל לעמוד בניסיון הקשה הזה".

נחמן עתיה ז"ל
נחמן עתיה ז"ל | צילום:אמם של נתן ונחמן ז"ל, אורה עתיה, סיפרה היום עם שחרורו של נתן מבית החולים כי החשוד ברצח אהב את ילדיה והזמין אותם אליו כמה פעמים: "לא היה שום דבר מחשיד".

"הוא צדיק, עכשיו הוא יהיה עם כל המלאכים. ילד טוב יישאר צדיק לנצח. לא חטא ולא יחטא לעולם", אמרה האם מוקדם יותר על בנה שנרצח. "תאהבו את הילדים שלכם ותשקיעו בהם. לא האמנתי שלנו זה יקרה. צריך להתמקד בתכלית ולהבין למה באנו לעולם הזה".

האב החשוד ברצח
האב החשוד ברצח | צילום:
בית המשפחה, דקות לאחר הרצח (צילום: דוברות המשטרה)
זירת הרצח במגדל | צילום: דוברות המשטרהמוקדם יותר היום התייחסו רווית ואיתן, הוריה של דור כרסנטי ז"ל לרצח. "זה לא יתואר, לקחו לי את הבת שלי ואת שני הנכדים", אמרה האם בכאב. "רצחו לי אותם, טבחו לי אותם. ממש טבחו לי אותם. הייתה לי ילדה לתפארת, אמא מסורה שאין כמותה - טיפלה בילדים ולא נתנה שאף אחד ייגע בהם או יטפל בהם - לא מעון ולא כלום - כי היא הטיפול הכי טוב".