צוותי כיבוי והצלה במקום (צילום: אנשי הדממה)
זירת האירוע בחולון | צילום: אנשי הדממה

"ניסינו לכבות אותה - היא מתה לנו מול העיניים" - כך תיאר ולדימיר, עד ראייה שהיה הבוקר (שלישי) בסניף קופת החולים כללית בחולון, את הרגעים הקשים בהם נשרפה למוות טובה קררו, אחות בשנות ה-50 לחייה, לאחר שמטופל שפך חומר דליק והצית חדר במקום. בעקבות האירוע, ההסתדרות הודיעה על שביתת הזדהות במערכת הבריאות ברחבי הארץ שתתקיים מחר בין השעות 08:00-10:00 בבוקר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ולדימיר, תושב חולון, היה הבוקר יחד עם בתו בדרכם לגן הילדים. כששמע את הצעקות מסניף קופת החולים הוא נכנס מיד פנימה. "ראיתי את אחד הרופאים מנסה לכבות את האחות שעלתה באש", סיפר לחדשות 2 Online. "היה איתי עוד מישהו ועשינו הכל על מנת להצילה, אבל האש התפשטה מהר. זה היה קשה מאוד, היא מתה לנו בידיים".

קופת החולים בחולון הפכה שוב לזירה משטרתית (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
המצית בו השתמש החשוד | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

ולדימיר סיפר כי הכיר את קררו, מאחר שבעבר טיפלה בו בסניף קופת החולים. "עשינו כל מה שיכולנו ובסוף זה לא הצליח, זה היה אירוע קשה מאוד", אמר. "אני עדיין רועד מאז".

"מדובר באחות שטיפלה בנו", סיפרה עדת ראייה אחרת, תושבת העיר. "היא הייתה מסורה, דאגה לנו. הייתה סבלנית כלפי כל מטופל. תושבי השכונה מכירים אותה היא אחות וותיקה".

אופיר פרנטקי, פראמדיק מד"א שקבע את מותה של קררו בזירה, סיפר כי המרפאה היתה עמוסה בחולים בזמן שההצתה התרחשה. "למקום שוגרו מספר רב של אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ", שחזר. "כשהגענו למקום האש עדיין השתוללה ועזרנו לכיבוי לחלץ את האזרחים החוצה. הבחנו באישה ללא רוח חיים ולא נותר אלא לקבוע את מותה". באירוע היו עוד שלושה פצועים שטופלו במצב קל. "היה נורא קשה לראות את זה כמו כל אירוע עם נפגעים, ועכשיו שאנחנו יודעים בדיעבד שמדובר בהצתה מכוונת זה עוד יותר קשה", ציין פרנטקי.

החשוד נעצר בתום מצוד

החשוד במעשה, תושב העיר בן 78 שככל הנראה מעורער בנפשו. גורמים המקורבים לחקירה טוענים כי האיש, ניצול שואה, הגיע למרפאה וככל הנראה לא היה מרוצה המטיפול שקיבל. הוא נטל חומר דליק שהיה ברשותו, שפך על האחות, הצית ונמלט מהמקום. הוא נעצר בתום מצוד זמן קצר לאחר האירוע. "בעקבות מידע שקיבלנו, פרסנו מחסומים והחשוד נעצר", הסבירה נצ"מ סיגל בר צבי, מפקדת משטרת מרחב איילון. "מיד לאחר מעצרו, החשוד נלקח לחקירה".

זירת האירוע בחולון (צילום: דיווחי הרגע)
חולון, הבוקר | צילום: דיווחי הרגע

בעקבות האירוע הקשה בחולון, קופת חולים כללית הודיעה על שביתת הזדהות במרפאות הקופה במחוז תל אביב, שתימשך עד מחר בבוקר. בנוסף, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע כי מחר תצטרף מערכת הבריאות ברחבי הארץ לשביתת ההזדהות שתתקיים בין השעות 08:00 ל-10:00 בבוקר.

"השביתה באה לאות הזדהות עם כל אנשי מערכת הבריאות שעושים לילות כימים למען החולים ובני משפחותיהם ברחבי הארץ", אמר ניסנקורן. בהסתדרות ציינו כי השביתה תיערך בתיאום ועל דעתם של יו"ר ההסתדרות האחיות אילנה כהן, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי ויו"ר ארגון עובדי שירותי בריאות כללית פרוספר בן חמו.

 בהכנת הכתבה השתתף יואב אבן.