מצא את משפחתו. קנטור
יהודה מצא את משפחתו | צילום:

במשך שנים ידע יהודה קנטור כי הוא מאומץ, וחשד כי הוא אחד מילדי תימן החטופים. בעקבות פרסומי הפרוטוקולים של ועדות החקירה פנה קנטור לחברת "מיי הריטג'" שערכה בדיקות DNA - ומצאה את משפחתו הביולוגית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול נפגש לראשונה יהודה, בן 66 מאזור הצפון, עם אחיו ואחיותיו הביולוגיים באיחוד מרגש. לטענתו, הוא נחטף כשהיה תינוק מידי אמו ואומץ על ידי משפחה אחרת.

לאחר שפנה ל"מיי הריטג'", לקחה החברה את שמו הקודם מתיק האימוץ ובאמצעות רישומי אילן יוחסין מצאה את משפחתו. בדיקת ה-DNA שנערכה איששה כי אכן - מדובר במשפחתו הביולוגית. מאגר ה-DNA הוקם בשיתוף יו"ר השדולה לחקר האמת בפרשת ילדי תימן והבלקן, ח"כ נורית קורן.

בתום מאבק ארוך חשף בחודש דצמבר האחרון גנזך המדינה את חומרי ועדות החקירה שדנו לאורך השנים בעניין פרשת היעלמותם של ילדי תימן. ראש הממשלה נתניהו השיק את אתר האינטרנט שהקים ארכיון המדינה בו נחשפו אלפי תיקים, על מנת לאפשר לציבור לחפש מידע על יקיריהם שנעלמו.

החומרים שנחשפו אמורים היו להישאר מסווגים עד שנת 2070, אך המחאה הציבורית והסיקור הנרחב לנושא - בהם גם באתרי חדשות 2 Online ובתכנית "פגוש את העיתונות" - הוביל לבסוף להחלטת ממשלה לפרסם את החומרים. המידע יאפשר לציבור לא רק לקבל מידע על בני משפחתם ובכך אולי לגלות מה עלה בגורלם, אלא גם לקרוא את הפרוטוקולים והתכתובות של הוועדות השונות שחקרו את הפרשה, כולל חומרי חקירה ומסמכים של הגופים השונים המעורבים בפרשה.