בני משפחתה של טובה קררו, האחות בת ה-55 מחולון שנרצחה היום (שלישי) לאחר שמטופל הצית את חדר הטיפולים במרפאה בו עבדה, קיבלו בהלם את הבשורה המרה. "איבדנו אמא, סבתא, דודה, חברה, אישה אוהבת, המלאך של המשפחה", כתבו בני משפחה במכתב מטעמם. "היא תמיד אהבה את כולם ודאגה לכולם". החשוד בביצוע המעשה הגיע הערב לזירת האירוע, שם שחזר את השלשלות העניינים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אחות שטיפלה במסירות רבה באלפי חולים לאורך שנים רבות ופעלה ללא דופי למען הזקוקים לעזרתה", כתבו בני המשפחה האבלים. עוד כתבו בני המשפחה כי טובה נקטפה ברצח מתועב, במקום בו עבדה בנאמנות למעלה מ-30 שנה. "כולנו כואבים את לכתה בטרם עת".

זירת הרצח בקופת החולים בחולון (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
הזירה בחולון, הבוקר | צילום: תיעוד מבצעי מד"אטובה קררו שעבדה בקופת חולים כללית בחולון נהרגה לאחר שמטופל, ככל הנראה מעורער בנפשו, שפך חומר דליק והצית חדר במקום. צוות מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותה. החשוד, תושב העיר בן 78, נמלט מהמקום ונעצר בתום מצוד.

בחקירתו, טען החשוד כי לא התכוון לפגוע באיש. "הקשיש שסובל מבעיות נפשיות טוען כי לא הייתה לו כל כוונה לפגוע באנשי הצוות הרפואי, וכי לא שפך חומר דליק על האחות", ציינה עורכת הדין המייצגת אותו מטעם הסנגוריה הציבורית, אופיר כתבי.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופסור ליאוניד אידלמן, התייחס לאירוע ואמר כי מדובר מקרה מזעזע הנמצא בקצה קצהו של רצף מעשי אלימות שאנו כאנשי סגל רפואי חווים מדי יום. "כל מקרה תקיפה פוגע קשות הן בצוות הרפואי והן בציבור המטופלים ומערער את יחסי האמון בין הצוות למטופלים", אמר אידלמן, והודיע כי לאות הזדהות, מחר בין השעות 10:00-08:00 תופסק פעילות הרופאים הן בבתי החולים והן במרפאות הקהילה.

"אנו קוראים בזאת לממשלת ישראל ולמעסיקים לשפר לאלתר את ההגנה על הרופאים בפרט ואנשי הצוות הרפואי בכלל", הוסיף. "במסגרת זאת, אנו קוראים להרחיב את הצבת השוטרים במדים גם למרפאות הקהילה, וזאת במודל שיטור מותאם ומכוח החלטת הממשלה משנת 2013 שבה אושרה התוכנית הלאומית למאבק באלימות נגד אנשי סגל רפואי. כמו כן, על הממשלה לבחון את יישום החלטה זו ולהגביר את פעולות האכיפה ומיצוי הדין כלפי כל מקרה של תוקפנות ואלימות נגד סגל רפואי בכל זמן ומקום שהם".