ארכיון (צילום: דוברות אגד)
ארכיון | צילום: דוברות אגד

ההסתדרות הודיעה הערב (שני) כי קיבלה את הצעת בית הדין לעבודה להתחיל במו"מ בין עובדי "אגד" לנציגי משרד האוצר והתחבורה - ובכך נמנעה השביתה שתוכננה למחר בכל קווי אגד. "ההסתדרות מכבדת את הצעת בית הדין ותשהה את השביתה המתוכננת באגד לטובת מיצוי המו"מ", נמסר בהודעת ההסתדרות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בתיווכה של השופטת אסנת רובוביץ', ובהסכמת הצדדים, הלילה יחל מו"מ אינטנסיבי בלוח זמנים מוגדר על ידי בית הדין, על מנת לגבש הסכם עקרונות בנוגע לסוגיות שבמחלוקת, ביניהן: שכר העידוד של הנהגים ונושאים נוספים", נכתב עוד בהודעה.

בהסתדרות התריעו על השביתה כבר לפני חודש, לדבריהם "בשל סחבת שנוקטים משרדי האוצר והתחבורה במו"מ מול הנהלת אגד על הסכם סובסידיה חדש - דבר המונע חתימת הסכם קיבוצי בחברה ומביא לפגיעה משמעותית בשכר העידוד של הנהגים בדגש על תנאי הנהגים המשתייכים לדור א' והן לדור ב'".

אתמול הורה שר כץ להנהלת אגד לשבת מיידית עם העובדים וההסתדרות על תנאי העבודה - ולגבש הסכם שכר חדש שיאושר על ידי הממשלה ו"להפסיק להחזיק בעובדים כבני ערובה". כץ נפגש אתמול עם הנהלת אגד, ראשי ההסתדרות ונציגי משרד האוצר בנושא.

"אם לא תעשו את מה שנדרש ולא תקבלו את ההחלטות המתאימות כעת, אתם תיעלמו", אמר לאנשי אגד. "למרות הערכתי ליכולות החברה ולהיסטוריה שלה, אני לא אוותר ואם אצטרך לנהל מאבק ציבורי, כמו שנאלצתי לעשות בנמלים ובמקומות אחרים, אעשה זאת ולא אאפשר לשום גורם פוליטי להתערב". כץ הסביר כי חברת אגד חייבת לעבור שינוי ולהתאים עצמה לעידן התחרות ולרמת השירות הנדרשת מתחבורה ציבורית מודרנית, כמו במדינות המפותחות בעולם.