"שיקסע, עופי מפה! ניצחנו!". צעירה שנקלעה להפגנת הענק הבלתי-חוקית של העדה החרדית והפלג הליטאי-ירושלמי בירושלים ספגה אלימות וקללות מצד המפגינים במקום. הם קראו לעברה קריאות גנאי ורק ברגע האחרון הבחינו שוטרי מג"ב שהגיעו למקום במתרחש וחילצו אותה לפני שנפגעה. האירוע תועד על-ידי צוות חדשות 2. קודם לכן, בתום העצרת, התפתחו עימותים בין המפגינים שחסמו את הכביש לבין כוחות המשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המפגינים הציבו במה ומחסומים בלב הרחוב והמשטרה החליטה להכיל את האירוע עד שלב מסוים. מדובר בשני פלגים חרדיים שחברו למפגן כוח: הפלג הירושלמי של הרב שמואל אוירבך, שמוביל את הקו המיליטנטי בסוגיית הגיוס, ומצד שני אנשי העדה החרדית בירושלים, שמחרימים את הבחירות, אנשי היישוב הישן.

מחאות החרדים נגד הגיוס. יש פשרה? (צילום: פלאש 90\ יונתן סנדל)
ההפגנה בירושלים | צילום: פלאש 90\ יונתן סנדל

"אני מברך את כל מי שהגיע להלחם על הדת והיהדות", אמר הרב אוירבך בעצרת. "אוי לנו שכך עשה לנו בימינו. פריצי עמך טועים. צריכים להתעורר ולעמוד על נפשנו ולא להיגרר. אוי לנו שצריכים להסביר ולבאר את הצרה שקמו פריצי עמך לקרר, שהם ככל הגויים ממש. כבר הגיעו לתוך בתי המדרשות, מנסים לגייס". אוירבך המשיך: "אוי לנו שכך עלתה בימינו. אלו הם דברים שהם עיקרי הדת שעל זה מסרנו את נפשנו בכל דור ודור. מי שחי אסור להשלים עם המציאות הזו".

חרדים צועקים על בחורה במהלך הפגנה שיקסע (צילום: חדשות 2)
"אין חלק בשלטון הכופרים" | צילום: חדשות 2
כוחות מג"ב מחלצים את הצעירה (צילום: חדשות 2)
כוחות מג"ב מחלצים את הצעירה | צילום: חדשות 2

"אין לנו חלק ונחלה בשלטון הכופרים", קראו המפגינים. "ראש הממשלה הראשון שאסור להזכיר את שמו, יימח שמו, אמר שתוך כמה שנים לא יישאר שטריימל אחד במאה שערים. אלפי בחורי הישיבות הם הנקמה!".

"מיעוט בציבור החרדי". מפגינים אמש
מפגן כוח ענק | צילום:

ביום ראשון האחרון חסמו עשרות צעירים חרדים כבישים באזור רמת גן ובני ברק במחאה על מעצרו של תלמיד ישיבה עריק. ההפגנות התמקדו בצומת ז'בוטינסקי פינת בן גוריון ברמת גן ורבי עקיבא בבני ברק. 4 מפירי סדר נעצרו לאחר שהשתוללו במקום והפרו את הסדר הציבורי.