תמונת ארכיון (צילום: פלאש 90 / מרים אלסטר, יעקב נאומי, חדשות)
"שפל של נבזות", ירון | צילום: פלאש 90 / מרים אלסטר, יעקב נאומי, חדשות

על רקע חקירת פרשת 2000 שנחשפה בחדשות 2 בנוגע לפגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, עורך העיתון רון ירון תוקף בחריפות את מקבילו בעיתון ה"ארץ" אלוף בן בנוגע לאופן סיקור הפרשה. "הגעתם לשפל בנבזות ובחוסר הקולגיאליות", טען ירון במכתב שהעביר היום (חמישי) לבן ואף הפיץ אותו בקרב עובדי "ידיעות אחרונות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ירון שלח במהלך היום הודעה לעובדי העיתון, בה שיבח אותם על עבודתם בימים האחרונים. להודעתו צירף ירון את המכתב שהעביר לידי אלוף בן, בו טען כי "הרישעות (של עיתון "הארץ"), השמחה לאיד והריר על השפתיים מעציבים מאוד".

ירון התייחס לכתבה שפורסמה היום ב"הארץ" בנוגע לפרשה: "מעבר לטעויות הגהה מביכות (אולי בגלל שאצלכם 'לא נגעים בטקסטים'), זו כתבה שכולה מבוססת על ראיונות עם שורה של גורמים אנונימיים, אינטרסנטיים, שמציגים טענות, בלי בדל של הוכחה".

בכתבה שפורסמה ב"הארץ" הועלו טענות בנוגע לאופן הסיקור של ידיעות אחרונות וכן לאינטרסים שונים המעורבים בתהליכי העבודה. ירון הדף את הביקורת בנוגע לטענות: " נטען כי 'ידיעות שיבח את מלחמת לבנון בגלל אולמרט' - גם את המינימום של עבודת ארכיון כבר לא עושים אצלכם? בלי קשר לוויכוח או לטענות על סיקור פרשיות אולמרט, לא היה עיתון יותר לוחמני ובוטה מידיעות נגד הממשלה במלחמה הזו".

עורך "הארץ" אלוף בן (צילום: פלאש 90 / אמיר לוי)
עורך "הארץ" אלוף בן | צילום: פלאש 90 / אמיר לוי

"והנה עוד דוגמה", המשיך ירון. "מרואיין אנונימי טוען כי כתבות רגישות היו ננעלות במפתיע על ידי 'משתמש אנונימי'. רק חבל שתוכנת הערכיה "קויוטי" שבה משתמש אנונימי היה יכול לנעול כתבה מפני ערכיה על ידי משתמש אחר כבר לא בשימוש בידיעות אחרונות יותר מעשר שנים".

"77 שנים קיים 'ידיעות אחרונות'" ולא מצאתם מילה אחת טובה להגיד עליו?", תהה ירון. "וכאילו להוסיף חטא על פשע, כשכתבתם את התגובה שלנו והוצאתם את העוקץ ממנה. שלא לדבר על כך שמהכתבה עצמה הוצאתם פרט מסוים שעליו התבקשנו להגיב, אבל התגובה נשארה כך שנוצר עיוות נוסף. ההתלהבות שבה אתם מתנפלים בימים בימים אלה על כתבי ועורכי 'ידיעות אחרונות' (מעל כל במה אפשרית) מעוררת מחשבות נוגות על הגינות, קולגיאליות ואתיקה עיתונאית בסיסית".